Politika Zo sveta

Stal sa predsedom estónskeho parlamentu a rovno dal vyhodiť vlajky Európskej Únie

Predseda estónskeho parlamentu (Riigikogu) Henn Põlluaas nariadil odstrániť zo zasadacej sály vlajky Európskej únie. K ich vystaveniu vraj už nie je dôvod, pretože už skončilo predsedníctvo Estónska v rámci EÚ.

Põlluaas je členom Estónskej konzervatívnej ľudovej strany (Ekrem), ktorá v marcových voľbách dostala 17,5%, teda dvakrát viac ako minule, vďaka čomu skončila na celkovom treťom mieste a stala členom novej vládnej koalície.

„Štyri estónske vlajky povievali v Bielom sále Riigikogu od vzniku našej nezávislosti až do roku 2017, keď boli dve nahradené EÚ vlajkami. Slávili sme práve sté výročie Riigikogu a ja som požiadal o nahradenie vlajok EÚ a návrat našich trikolóra, „uviedol Põlluaas.

„Až keď vysokí predstavitelia iných krajín navštívia Riigikogu, vyvesíme opäť vlajky s hviezdou. Medzitým tam budú visieť len estónske vlajky, ktoré sú symbolom našej suverenity, „dodal.

2 Replies to “Stal sa predsedom estónskeho parlamentu a rovno dal vyhodiť vlajky Európskej Únie

  1. Admiring the dedication you put into your website and detailed information you provide. It’s awesome to come across a blog every once in a while that isn’t the same unwanted rehashed material. Great read! I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

  2. Heya! I’m at work surfing around your blog from my new iphone 3gs! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts! Carry on the excellent work!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *