Stal sa predsedom estónskeho parlamentu a rovno dal vyhodiť vlajky Európskej Únie

Predseda estónskeho parlamentu (Riigikogu) Henn Põlluaas nariadil odstrániť zo zasadacej sály vlajky Európskej únie. K ich vystaveniu vraj už nie je dôvod, pretože už skončilo predsedníctvo Estónska v rámci EÚ.

Põlluaas je členom Estónskej konzervatívnej ľudovej strany (Ekrem), ktorá v marcových voľbách dostala 17,5%, teda dvakrát viac ako minule, vďaka čomu skončila na celkovom treťom mieste a stala členom novej vládnej koalície.

“Štyri estónske vlajky povievali v Bielom sále Riigikogu od vzniku našej nezávislosti až do roku 2017, keď boli dve nahradené EÚ vlajkami. Slávili sme práve sté výročie Riigikogu a ja som požiadal o nahradenie vlajok EÚ a návrat našich trikolóra, “uviedol Põlluaas.

“Až keď vysokí predstavitelia iných krajín navštívia Riigikogu, vyvesíme opäť vlajky s hviezdou. Medzitým tam budú visieť len estónske vlajky, ktoré sú symbolom našej suverenity, “dodal.

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *