Soukup: "České médiá šírili hoax, že na Václavskom námestí je o 50-tisíc ľudí viac" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Soukup: “České médiá šírili hoax, že na Václavskom námestí je o 50-tisíc ľudí viac”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Majiteľ TV Barrandov Jaromír Soukup upozornil na skutočnosť, že české médiá svojim čitateľom poskytovali nepresné informácie o protivládnych protestoch v Prahe. Organizátori vraj písali až o 50 000 ľudí viac.

Organizátori (iniciatíva Milión chvíľok) demonštrácií proti premiérovi Andrejovi Babišovi skôr oznámili, že na posledný protest prišlo 120 000 ľudí. Tejto informácie sa chytili médiá. Ukázalo sa však, že nie sú pravdivé, ako tvrdí moderátor, s odkazom na ministerstvo vnútra ČR, ktoré uviedlo, že na Václaváku bolo o 50 000 ľudí menej.

“To hovorí, že v 18:30 hod., Kedy demonštrácia začala, bolo na Václavskom námestí 70 tisíc ľudí,” uviedol Soukup, ktorý informácie organizátorov o počte demonštrujúcich nazval fake news.

“Organizátori, Česká televízia a Bakalova médiá sa zomkli a všetci dohromady hovorili 120 tisíc, ale ministerstvo hovorí o 50-tisíc menej,” zhrnul Soukup. Následne divákom oznámil, že ak za to od Českej televízie čakajú ospravedlnenie v zmysle, že to “prepískli”, tak majú smolu. “Kto by sa k takejto drobnosti vracal, že jo ?!” dodal.

Dôvodom posledných demonštrácií sú články v médiách o návrhu audítorskej správy Európskej komisie.

Zdroj: Sputnik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *