Somálski migranti posielajú svoje deti späť do Somálska: "Londýn je príliš nebezpečný!" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Somálski migranti posielajú svoje deti späť do Somálska: “Londýn je príliš nebezpečný!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Stovky britsko-somálskych rodičov posielajú svoje mladistvé deti späť do Somálska. Tvrdia, že vojnou zničená krajina je menej nebezpečná ako Londýn. Informujú miestne médiá.

Napadnutia s nožmi v Londýne neustále vzrastajú a len v tomto roku zaznamenali 51 zabití. Aj toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa somálski migranti rozhodlo posielať svoje deti späť do Somálska.

A teenageri hovoria, že sa v Somálsku cítia bezpečnejšie, aj keď britská vláda vyhlasuje, že Somálsko je nebezpečné navštíviť a varuje pred hrozbou terorizmu v celom regióne.

Denník DailyMail napísal: Jedna somálska matka Amina sa zúčastnila rozhovoru v programe BBC Victorie Derbyshire a rozprávala desivý príbeh o tom, ako bol jej pätnásťročný syn štyrikrát bodnutý nožom, len 17 dní potom, čo sa vrátil z celoročného pobytu zo svojej rodnej vlasti.

Matka uviedla: “Poškodili jeho močový mechúr, obličky a pečeň. Má trvalé následky.”

“Bol tam vo väčšom bezpečí (v Somálsku), ako tu, o 100% bezpečnejšie ako v Londýne.”

Minulý rok označilo britské ministerstvo vnútra Somálsko ako 13. najnebezpečnejšiu krajinu na svete kvôli neustálej hrozbe terorizmu.

A napriek tomu dve z piatich somálskych rodín v Londýne posielajú svoje deti domov, aby sa vyhli epidémí zločinov páchaných nožmi, ktoré sužujú hlavné mesto, podľa primátora Islingtonu.

Primátorka Rakhim Ismail, matka štyroch detí, ktorá prišla do Londýna ako somálska migrantka, uviedla, že rodičia robia drastické rozhodnutie, pretože sa domnievajú, že tým zachránia život svojho dieťaťa.

Doteraz bolo tento rok vo Veľkej Británii zabitých 100 ľudí.

Podľa BBC bolo osem percent obetí somálskeho pôvodu.

Najnovšie štatistické údaje o kriminalite ukazujú, že na britských uliciach sú každý deň dve vraždy, je to najvyššia úroveň za desaťročia.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Zdroj: dailymail.co.uk / bbc.co.uk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *