Sociálna pracovníčka radí migrantovi, ako zostať v Nemecku: "Nájsť si ženu alebo si urobiť dieťa v Nemecku" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Sociálna pracovníčka radí migrantovi, ako zostať v Nemecku: “Nájsť si ženu alebo si urobiť dieťa v Nemecku”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Sociálna pracovníčka poučuje Kamerunčana, ktorého žiadosť o azyl bola zamietnutá. Kamerunčan s úsmevom počúva, že má dve možnosti ako zostať v Nemecku, stať sa otcom nemeckého dieťaťa alebo uzavrieť manželstvo v Nemecku. Podľa výrazu v tvári sa mu obe možnosti páčia.

“Kamerunčan nemá takmer žiadnu šancu na azyl, takže existujú len ďalšie dve možnosti a o týchto ďalších možnostiach môžeme spolu hovoriť,” hovorí sociálna pracovníčka a objasňuje, “stať sa otcom nemeckého dieťaťa alebo manželstvo”.

Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) je nemecká spolková agentúra v oblasti pôsobnosti spolkového ministerstva vnútra. Nachádza sa v bývalých Südkaserne (Južné kasárne) v Norimbergu. Je ústredným migračným úradom v Nemecku a zodpovedá za registráciu, integráciu a repatriáciu migrantov. Vedie azylové konanie a rozhoduje o žiadostiach o azyl.

V roku 2017 BAMF uviedla, že z 340.000 migrantov, ktorí počas roka 2016 absolvovali kurzy nemčiny, získalo len 113 050 osvedčenie absolventa.

V rokoch 2000-2018 prebehlo tiež vyšetrovanie brémskej kancelárie BAMF, kde došlo k úplatkom za vybavenie azylu, brémska kancelária potom stratila možnosť rozhodovať o azyle. Môže sa jednať len o náhodný prehrešok alebo naopak je to jeden z mnohých.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *