Smutný príbeh Slováka: Celý týždeň pracujem, platím dane a osadníci mi ničia život. Pomoc od štátu žiadna! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Smutný príbeh Slováka: Celý týždeň pracujem, platím dane a osadníci mi ničia život. Pomoc od štátu žiadna!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V krásne slovenskej lokalite medzi Vysokými a Nízkymi Tatrami v Liptovskej Porúbke si starší pár začal prerábať dom, ktorý postupne zveľaďujú. Muž chodí na týždňovky, aby si mohli dovoliť dokončiť si svoje vysnívané. Vedľa nich sa však nasťahovala mnohopočetná rómska rodina, ktorej nerobí problém púšťať hudbu do neskorých hodín a fyzicky napádať spomínaný pár.

Problémom sú asociálni občania, ktorí žijú neprispôsobivým životom a vytláčajú pôvodné obyvateľstvo. Zakladajú osadnícky život a z dediny sa stáva špinavá oblasť. Hodnota nehnuteľností klesá a o pokojnom živote sa už nedá hovoriť.

Na problém poukázal poslanec ĽSNS Marek Kotleba, ktorý navštívil rodinu. Otec rodiny chce len jedno, platiť dane, pracovať a žiť slušne. Pomoc však nedostal ani od starostky či polície. Problém proti mnohopočetnej rómskej rodiny sa záhadne nedá vyriešiť.

Rodina sa rozhodla riešiť situáciu tak, že nehnuteľnosť chcú predať a utiecť. Pridávajú sa k ním aj ostatné slušné rodiny. Keď však prídu ľudia, ktorí by chceli kúpiť krásne drevenice a vidia, kto býva vedľa nich, okamžite utekajú.