Slovenský záchranár sa rozhodol prehovoriť: Nie je pravda, ako ťažko bojujeme v prvej línií! Robíme menej, plat nám ide - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slovenský záchranár sa rozhodol prehovoriť: Nie je pravda, ako ťažko bojujeme v prvej línií! Robíme menej, plat nám ide

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na známej facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom sa prednedávnom objavil zaujímavý príspevok. Ide o vyjadrenie anonymného slovenského záchranára, ktorý otvorene a narovinu opisuje svoje pracovné záležitosti počas pandémie.

Vyjadrenie v plnom znení

ÚPRIMNÁ SPOVEĎ ZÁCHRANÁRA: Nie je pravda, že ako ťažko bojujeme v prvej línii. Počet výjazdov klesol cca o 30-40%, máme pravidelné služby, menej nadčasov, pracujeme ako doteraz, robíme rovnakú prácu ako doteraz, akurát menej.. užívame si to.. s koronavírusom sme sa doposiaľ poriadne ani nestretli

Od Vás: Ahojte, som zdravotnícky záchranár, pracujem už nejaký ten piatok vo svojom obore a nepáči sa mi v dnešnej dobe pár vecí, ktoré by som chcel, aby lajcká verejnosť vedela. Z duše nenávidím pokrytectvo a faloš, no som jej súčasťou a nepáči sa mi to. Ako máme možnosť vidieť, všade po internete či v médiách kolujú informácie o tom, aký sme my záchranári, hasiči a policajti v poslednej dobe hrdinovia, ako ťažko „bojujeme“ v prvej línií. Čím to je? Ako to začalo?

Neviem, ale nepáči sa mi, že všetci záchranári či všeobecne zdravotníci sa stavajú do role obete, alebo tzv. pseudohrdinstva. Ľudia nás vidia ako hrdinov dnešnej doby, tlieskajú nám na balkónoch, dostávame obedy zadarmo, kávu zadarmo, pitný režim od Coca-coly, Birellu, sladkosti, bagety.. na záchranárskych stránkach sa stanice fotia, čo všetko od ľudí dostali, lajci len špekulujú, ako týchto „hrdinov“ dnešnej doby podporiť, ako im pomôcť prekonať to „utrpenie a bolesť“.

Vyvediem Vás z omylu, skutočnosť je ale úplne iná, počet výjazdov klesol cca o 30-40%, máme pravidelné služby, menej nadčasov, pracujeme ako doteraz, robíme rovnakú prácu ako doteraz, akurát menej.. užívame si to.. s koronavírusom sme sa doposiaľ poriadne ani nestretli (1400 nakazených z 5,4 milióna ľudí).. a aj tých 1400 ľudí zväčša nepotrebovalo pomoc záchranárov. Policajti a hasiči detto.

Máme zatiaľ najlepšie obdobie a hlavne stály pravidelný plat. Súkromní podnikatelia, živnostníci, taxikári a rádovo desaťtisíce ľudí prišlo o prácu, nemajú ako platiť účty, hypotéku, leasing.. jednoducho krachujú.. tým treba pomôcť, o nich by sa mal štát postarať, oni sú hrdinovia, že ostali doma. A my, čo máme pravidelnú mzdu sme podľa spoločnosti chudáci v prvej línií a hrdinovia. Blbosť!

Najviac neznášam heslo – zostali sme v práci pre vás, vy zostaňte doma pre nás. Myslíte si, že tí ľudia, ktorí sú doma a nemajú doslova čo žrať, by nechceli ísť do práce?? Myslíte si, že zostať doma je jednoduchšie? Jednoducho nemám rád, keď sa záchranár stavia do role obete, pseudohrdinstva a vo falošnej pokore píše na sociálnych sieťach, ako riskuje svoje zdravie na pomoc iným. Riskuje svoje zdravie? Život? Dal by som mu znova spraviť test z BOZP! Áno, sú záchranky, ktoré robia testy na covid19 a nezastavia sa, sú dobrovoľníci v stanoch, ktorí tam sedia 12 hodín a makajú v oblekoch a respirátoroch, sestričky na infekčnom detto.. oukej, zaslúžia si rešpekt.

Áno, som záchranár ale tú prácu robím preto, lebo ma baví pomáhať ľudom – baví ma riešiť ťažšie veci ako autonehody, rôzne srdcové či mozgové príhody ale aj banality, ako pomoc dôchodcom či mladším ľudom s bežnými často banálnymi ochoreniami.

Doteraz nás zdravoťákov hejtovali, každý sa len sťažoval a hľadal chyby, najväčší strach máme z úradu pre dohľad, záchranka sa doteraz zneužívala no zrazu to medializujú, doteraz sme boli pre spoločnosť hovná, no zrazu sme hrdinovia. Prečo? Že robím to čo doteraz? Že robím to, čo nikto doteraz nedocenil? Ďakujem, neprosím, neskoro. Ak si záchranár, hasič, policajt, zamysli sa. Áno, týmto si škodím, viem, seriem si do úst. Len chcem, aby si ľudia otvorili oči a poznali pravdu, nemôžem takto ďalej.
Zdieľajte to a nezabudnite ma hejtovať. Ďakujem. Váš anonym.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *