Slovensko starne! Máme viac dôchodcov ako detí. Kto bude robiť na dôchodky a držať ekonomiku? - MAGAZÍN 1
Komentáre

Slovensko starne! Máme viac dôchodcov ako detí. Kto bude robiť na dôchodky a držať ekonomiku?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Televízia TA3 prišla s informáciou, že na Slovensku máme v roku 2018 po prvý krát viac seniorov ako detí.

Ako na tlačovej konferencii informovala riaditeľka odboru štatistiky obyvateľstva Štatistického úradu Zuzana Podmanická, za uplynulý rok žilo na Slovensku 858-tisíc detí vo veku do 14 rokov, čo je 15,7 % slovenskej populácie, kým seniorov vo veku 65 a viac rokov bolo na Slovensku 874-tisíc, čo je 16% obyvateľstva.

„Vzťah medzi počtom detí a seniorov v spoločnosti zachytáva takzvaný index starnutia. V roku 2018 tento index prvýkrát prekročil hraničnú hodnotu 100. Na Slovensku tak na 100 detí pripadlo 102 seniorov,“ spresnila Podmanická. Priemerný vek obyvateľstva sa zvýšil o pár mesiacov na úroveň 40,8 roka, pričom priemerný vek je nad hranicou 40 rokov od roku 2015 uvádza TA3.com

Včera sme “oslavovali” 15 rokov Slovenska v EÚ a občania môžu sami zhodnotiť, kedy sa im žilo lepšie. Mladé rodiny na Slovensku nemajú deti, alebo sa boja ich mať viac, ako jedno, pretože štát, sa nestará o mladé rodiny.

Na východ od hlavného mesta Slovenska je ťažké si nájsť prácu a už vôbec nie si sám zabezpečiť strechu nad hlavou. Ak si mladý človek vezme úver, len veľmi ťažko zo slovenského platu uživí seba a nie ešte dve či tri deti, ktoré Slovensko bude potrebovať, aby obyvateľstvo prestalo starnúť.

Slovensko potrebuje akútne riešiť problematiku mladých rodín a začať sa zaujímať o to, aby mladé rodiny mali deti a neodchádzali zo Slovenska preč.

Dnešnej mladej generácii na Slovensku hrozí, že nebude mať, kto, pracovať na ich dôchodky a držať ekonomiku.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *