Slovenskí stredoškoláci sa síce boja vakcíny, ale už chcú mať pokoj a dajú sa zaočkovať, píšu si medzi sebou - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slovenskí stredoškoláci sa síce boja vakcíny, ale už chcú mať pokoj a dajú sa zaočkovať, píšu si medzi sebou

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovensko má momentálne niečo cez 38% plne zaočkovaných občanov v krajine. Ľudia stále vakcíne proti koronavírusu neveria. Ich dôvody sú také, že vakcína bola narýchlo vytvorená a pýtajú sa, prečo by jej mali dôverovať, keď za ňu neručí ani samotný výrobca.

Vláda na Slovensku však tvorí zákony, ktoré zvýhodňujú očkovaných a uľahčia im život. Po novom si prevádzky môžu vybrať, či pustia len očkovaných a tak môžu pustiť viac zákazníkov, či napríklad očkovaní môžu prejsť do krajiny bez toho, aby išli do karantény.

Aj takéto metódy prinútili študentov na stredných školách na Slovensku, aby sa dali zaočkovať, aj keď to vôbec nechceli a vakcíny sa báli. Ich odpoveď je, že síce sú zdraví, ale radšej už chcú mať pokoj, aj keď s tým stále nie sú stotožnení. Správy medzi spolužiakmi strednej školy nižšie nám prišli od anonyma do redakcie: