Slovák sa rozhodol neprijať do zamestnania zaočkovaných ľudí mRNA vakcínami - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slovák sa rozhodol neprijať do zamestnania zaočkovaných ľudí mRNA vakcínami

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nikdy by nás nenapadlo, že sa dožijeme doby, kedy budú mať očkovaní výhody pred nezaočkovanými. A to ešte vakcínami, ktoré neboli poriadne odskúšané. Niektorí to však vidia inak a chcú dať výhody práve nezaočkovaným.

V novinách v sekcií inzerátov sa objavila ponuka práce, ale len pre osoby, ktoré sa nedali zaočkovať mRNA vakcínou. Žilinský regionálny portál regióny.sk Žilina upozornil na inzerát, ktorý sa objavil na sociálnej sieti s názvom Prečo média mlčia. Išlo v ňom o ponuku práce na „projektovanie strojných technologických zariadení ČOV v 3D-Solid Works“ pre osoby so stredoškolských alebo vysokoškolským vzdelaním strojárskeho smeru. Išlo by o pomerne bežný inzerát, keby sa v ňom neobjavila neobvyklá požiadavka. „Neberieme očkovaných mRNA vakcínami,“ píše sa v inzeráte.

Spoločnosť Alvest Mont, ktorá sa zaoberá projektovaním technologických zariadení pre biologické čističky odpadových vôd, sa k celej veci nechcela veľmi vyjadrovať. Konateľ firmy Pavol Pijak z Prahy portálu regióny.sk povedal, že nemá čas sa  k inzerátu vyjadriť a portál odkázal na prečítanie kníh o negatívnych účinkoch vakcíny.