Slovák natočil nemocničnú izbu v USA. Vyzerá to ako film z budúcnosti! (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Slovák natočil nemocničnú izbu v USA. Vyzerá to ako film z budúcnosti! (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zdravotná starostlivosť na Slovensku je vyhľadávanou témou. Pacienti sú nespokojní nielen s dlhými čakacími lehotami u lekárov či nedostatkom odborníkov, ale aj so zlým technickým stavom a vybavením nemocníc.

Aj keď človek celý život pracuje a poctivo platí odvody do poisťovní, nie je to zárukou, že sa mu dostane adekvátnych služieb. Nie je to tak však vždy a všade na celom svete. O svoju skúsenosť z USA sa podelil aj Slovák, ktorého brata operovali v jednej z newyorských nemocníc.

“Skoro 20 rokov žijem v USA, ale vždy sledujem dianie aj na Slovensku. Dlho ma znepokojuje dezinformácia, že v USA sa nepostarajú o pacienta, keď nemá žiadnu zdravotnú poisťovňu, čo vôbec nie je pravda. V USA sa starajú o pacienta bez rozdielu na poistenie , iba bohatí musia platiť, “tvrdí Slovák.

“Tu je dôkaz, ako vyzerá nemocničná izba, ako sa starali o môjho brata, ktorému zachránili život tým, že mu dali do srdca pumpu, z ktorej trčia káble von z brucha a sú zapojené do počítača, ktorý má nastálo pripojený k telu. Keď ide von, odpája sa od elektriky a používa baterky, “objasnil Slovák, žijúci v USA, s dodatkom, že” za všetko platí štátna poisťovňa, ktorá je pre nepracujúcich zadarmo (Medicaid) “.

Podľa toho, čo uviedol Karol, nejde o starostlivosť vyhradenú len pre boháčov, ale dostanú sa k nej aj tí, ktorí spadajú do zdravotného poistenia financovaného prostredníctvom štátnych a federálnych programov z daní, akými je i Medicaid. Treba však dodať, že napríklad podľa údajov z 2007 bolo v USA nepoistených z rôznych dôvodov stále až 14,8 percenta obyvateľov. Nespĺňali totiž podmienky pre programy pre najchudobnejších obyvateľov a zároveň neboli schopní či ochotní platiť vysoké poplatky za súkromné ​​zdravotné poistenie.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *