adplus-dvertising

Slovenského Róma, ktorého obvinili z vraždy mladej učiteľky v Írsku nenávidia. Ľudia si ho počkali pred súdom

Slovenský občan Jozef Puška je v Írsku obvinený z vraždy mladej učiteľky a celé írske mesto, ale aj krajina je z tejto udalosti na nohách. Muž mal vraždiť v meste Tullamore a zavraždená mladá učiteľka Ashling Murphyová chýba všetkým.

Íri smútia a na obvineného Slováka si počkali pred súdom. Kričali na neho rasistické urážky a aj to, aby si dal dole rúško. Chceli mu vidieť do tváre. Podľa novinárov je obvinený Puška Róm a tak schytáva veľa rasistických urážok.

Aj slovenská komunita v Írsku už nie je tak v bezpečí, ako kedysi. Domáci sú z tejto ohavnej vraždy znechutení.

„Bol tam veľký dav ľudí pred súdom, bol tam krik, vyhrážky a obscénny jazyk namierený voči obvinenému, keď ho vyvádzali von a brali do policajného auta,“ opísal dianie pre Denník N írsky novinár a spisovateľ Cormac O’Keeffe, podľa ktorého je urážok plný aj Twitter, „rasistické a antiimigračné komentáre nevynímajúc“.

„Na Rómov však mnohí reagujú nepeknými poznámkami a majú o nich negatívne názory,“ dodáva O’Keeffe. A Jozef Puška je podľa novinára Róm. O jeho ďalšom osude bude súd ďalej rozhodovať budúci týždeň. Dovtedy Puška zostáva vo vyšetrovacej väzbe, píše ďalej Denník N.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.