Slovensko

Slováci zablokovali hranice a doprava skolabovala. Odmietajú šialené vyhlášky vlády a očkovanie

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V stredu podvečer sa na viacerých hraničných priechodov konali protesty, ktoré odstavili dopravu. Zablokovaný bol napríklad priechod Čuňovo – Rajka či Šahy, kde ľudí podporili Kotlebovci a strana Hlas.

Pred Rajkou v smere na Maďarsko ľudia vytvorili s Kotlebovcami živú reťaz a neskôr sa k ním pridali aj poslanci od strany Petra Pellegriniho. Zablokovaná doprava vytvorila obrovskú kolónu, z ktorej protestujúci púšťali len tehotné ženy, chorých či starých ľudí.

Ľudia žiadajú od vlády uvoľniť podmienky pre ľudí, ktorí žijú v pohraničí a vyhlášky im strpčujú život. Protestujúci tiež skandovali heslá proti povinnému očkovaniu či karanténe.

Na hraničnom priechode Šahy blokovali dopravu ďalší ľudia spolu so šéfom ĽSNS Marianom Kotlebom, ktorý sa dopredu ospravedlnil za blokovanie dopravy, no pripomenul, že nemôžu byť zvýhodňovaní zaočkovaní ľudia.