Slováci majú dovolenkovať doma. Štát sa chystá na tretiu vlnu a pripravujú karanténu - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slováci majú dovolenkovať doma. Štát sa chystá na tretiu vlnu a pripravujú karanténu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dnes prebehlo rokovanie krízového štábu a minister vnútra Roman Mikulec spolu s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským a profesorom Vladimírom Krčmérym na tlačovej besede apelujú na ľudí,  aby ľudia necestovali do zahraničia a keď už, tak vlastným dopravným prostriedkom, aby sa mohli kedykoľvek vrátiť.

Krízový štáb rokoval o novou variante koronavírusu Delta (indický), ktorý môže za zhoršenú situáciu v Británii. Minister vnútra apeloval na občanov, aby mali pri cestovaní na pamäti, že situácia sa bude meniť a štát musí na ňu reagovať.  „V hre je aj povinná štátna karanténa, otázka je, v akej forme,“ povedal.

„V princípe ide o to, aby sme získali lepší prehľad o ľuďoch, ktorí sa vracajú z rôznych krajín,“ načrtol Lengvarský. Hovorí napríklad o kontrolách na hraniciach, ale aj lepšej možnosti trasovania. Ako povedal, krízový štáb sa už začína pripravovať na tretiu vlnu. „Súčasne bude dôležitou úlohou informovať obyvateľov, že jedinou slobodou je vakcinácia, pretože záujem o očkovanie v súčasnosti stagnuje,“ doplnil Lengvarský. 

 „Cestujte do bezpečných zelených krajín, najlepšie v Európe, nechajte sa predtým zaočkovať a pozorne sledujte, čo máte robiť po návrate, a spravte to,“ odporučil ľuďom šéf rezortu zdravotníctva.

Odborník Vladimír Krčméry prosí všetkých, aby dovolenkovali na Slovensku, prípadne cestovali tam, odkiaľ sa možno vrátiť autom. Poukázal na premenlivosť situácie v súvislosti s výskytom nových mutácií vírusu.