Slovensko

Slováci hlásia už 631 podozrení na vedľajšie účinky po očkovaní: Zimnica, trombóza, či nevoľnosť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nežiadúce účinky po očkovaní na koronavírus na Slovensku už hlásilo 631 ľudí. Hlásenia poslala aj firma Pfizer či z lekární zdravotníkov alebo pacientov.

Z tohto počtu bolo 32 vyhodnotených ako závažných, vrátane jedného úmrtia. Väčšinou išlo o nezávažné vedľajšie účinky ako napríklad bolesť v mieste vpichu a v jeho okolí. Tiež sa ľudia sťažovali na bolesti hlavy, zvýšené teploty, zimnice či triašku, bolesť kĺbov, slabosť, únavu, nevoľnosť. Tieto mali však miernu či strednú intenzitu a ustúpili do niekoľkých hodín alebo dní.

Bolo však aj zopár závažných účinkov, ako alergické reakcie, prekolapsový stav, synkopu, trombózu a anafylaktickú reakciu. Máme bohužiaľ už aj človeka, ktorý po očkovaní umrel, bol ním 79 ročný muž, ktorého trápilo viacero ochorení. Práve tie mali byť podľa pitvy hlavnou príčinou úmrtia.