Slováci hlásia už 631 podozrení na vedľajšie účinky po očkovaní: Zimnica, trombóza, či nevoľnosť

Nežiadúce účinky po očkovaní na koronavírus na Slovensku už hlásilo 631 ľudí. Hlásenia poslala aj firma Pfizer či z lekární zdravotníkov alebo pacientov.

Z tohto počtu bolo 32 vyhodnotených ako závažných, vrátane jedného úmrtia. Väčšinou išlo o nezávažné vedľajšie účinky ako napríklad bolesť v mieste vpichu a v jeho okolí. Tiež sa ľudia sťažovali na bolesti hlavy, zvýšené teploty, zimnice či triašku, bolesť kĺbov, slabosť, únavu, nevoľnosť. Tieto mali však miernu či strednú intenzitu a ustúpili do niekoľkých hodín alebo dní.

Bolo však aj zopár závažných účinkov, ako alergické reakcie, prekolapsový stav, synkopu, trombózu a anafylaktickú reakciu. Máme bohužiaľ už aj človeka, ktorý po očkovaní umrel, bol ním 79 ročný muž, ktorého trápilo viacero ochorení. Práve tie mali byť podľa pitvy hlavnou príčinou úmrtia.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353