Šíri sa, že Matovič je vraj dohodnutý s Tarabom a Mazurekom na podpore menšinovej vlády

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Vládna koalícia je naštrbená a strany SaS a Za Ľudí čo raz viac žiadajú rekonštrukciu vlády. Minister obrany Jaroslav Naď už v rozhovoroch naznačil, že môžu vládnuť aj ako menšinová vláda so Sme Rodina.

V alternatívnych médiách sa šíri neoverená informácia, že takúto menšinovú vládu by mohli podporiť štyria poslanci okolo Tarabu či odídenci okolo Mazureka z ĽSNS. Informáciu s odvolaním sa na zdroj blízky vládnej koalícii priniesol portál Hlavné správy.

„Z dobre informovaných koaličných kruhov totiž prišla informácia, ktorá vrhá na situáciu v koalícii trochu iné svetlo, a ktorá je pre niektorých zúčastnených naozaj nepríjemným prekvapením. Podľa informácií, ktoré presiakli mal premiér Matovič osloviť skupinku niekoľkých nezávislých opozičných poslancov (možno odídencov z ĽSNS? okolo Tarabu?), či by ho podržali, keby z koalície vykopol strany SaS a Za ľudí.“ píšu Hlavné správy.

Matovičove OĽANO má v parlamente 53 poslancov. Sme rodina 17. Ak by z koalície odišli SaS a Za ľudí, Matovič by potreboval na získanie dôvery pre nový kabinet ďalších najmenej šesť poslancov. V prípade, že by ho podporili poslanci okolo Tarabu a Mazureka výmenou za konzervatívne a vlastenecké zákony, mohol by tento plán vyjsť.

Či je však takéto niečo reálne nevieme, pretože v strane OĽANO je až príliš veľa odporcov ľudí, ktorí prišli do parlamentu vďaka Marianovi Kotlebovi a im samotným by takáto podpora tiež nemusela pomôcť.