adplus-dvertising

Šimečka z PS tvrdí, že mestá, kde boli teroristické útoky, sú bezpečnejšie, ako tie Slovenské a Kotleba klame ľudí (Video)

hlavnésprávy.sk: Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) a kandidát na poslanca EP Michal Šimečka v diskusii Denníka N hovoril ako vidí, resp. nevidí problémy Európskej únie on a ako ich vidia tzv. extrémisti, pred ktorými Šimečka varuje

“To čo sa mi zdá ako mimoriadne nebezpečný mýtus šírený predovšetkým krajnou pravicou, a teraz je to dobre vidieť v tom kotlebovskom novom videu, ktoré je bohužiaľ veľmi dobre spracované, je mýtus o tom, že západná Európa alebo Európska únia ako celok je na pokraji nejakého konca civilizácie, alebo, že sa ženie do záhuby,” povedal v diskusii Šimečka s tým, že kritici EÚ argumentujú najmä migrantmi, dekadentným liberálnym životom, stratou tradičných hodnôt.

Podľa neho ľudia sa v dôsledku takejto politiky “boja ísť do Berlína, Paríža – lebo bohvie, čo sa tam môže stať.”. Šimečka si myslí, že ide o “neuveriteľný a nebezpečný mýtus”. “V skutočnosti európske mestá sú čo sa týka kriminality bezpečnejšie než slovenské. Keď pôjdete do Berlína, tak nemáte pocit, že sa končí civilizácia, ale naopak, je to veľmi príjemné bezpečné mesto,” Tvrdí Šimečka, ktorý sa asi dlho nebol prejsť po mestách ako Antverpy, Lyon alebo Marseille.

Uviedol, že EÚ podľa neho zvládla migračnú krízu ako aj ekonomickú krízu. “A dokonca sa zdá, že aj ten brexit nejakým spôsobom zvládneme,” dodáva.

“Európska únia ja najlepším miestom pre život a dokonca aj najlepším miestom pre život v tradičnej rodine – keď si porovnáme rozvodovosť a čokoľvek s Ruskom.”

Šimečka ďalej v platenom príspevku na sociálnej sieti upozorňuje, že extrémistom pred eurovoľbami stúpajú preferencie aj sebavedomie a opakuje teóriu o mýte. “Ich kampaň je postavená na jednom nebezpečnom mýte – o tom, že Európa čelí civilizačnému úpadku či údajnému zániku,” hovorí kandidát PS, ktorý sa svojimi extrémnymi postojmi radí medzi najväčších liberálnych extrémistov na Slovesnku.

Realita je však podľa jeho slov presne opačná. “Áno, Európska únia zažila v posledných rokoch problémy a krízy. Ale prekonala ich, a je najlepším miestom na život na svete. Buďme radi, že sme jej súčasťou,” dodáva Michal Šimečka.

Zdroj: Hlavnespravy.sk
Jaroslav Zajac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.