Šiel bez respirátora nakupovať a rovno zavolal aj policajtov. Tí ho poslali kľudne nakupovať ďalej (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Od 8.marca sú v obchodoch a prostriedkoch verejnej dopravy povinné respirátori bez výdychového ventilu s klasifikáciou najmenej FFP2. Slovák Branislav sa podelil o svoj zážitok v jednej z predajní, kde sám bez respirátora chcel nakupovať a sám aj zavolal policajnú hliadku (video na konci článku).

„Dňa 8. 3. 2021 v predajni Jednota na ulici Andreja Kmeťa v Martine ma pri vstupe upozornila pani predavačka, že nakupovať môžem ísť len s respirátorom. Poďakoval som jej za upozornenie a slušne s úsmevom oznámil jej, že ak mi bude brániť nakupovať bez respirátora, ja budem nútený volať hliadku polície. Spýtal som sa teda, či mám volať políciu. Pani skonštatovala, že tiež nesúhlasí s nariadeniami no nevie, čo má robiť… Keďže som sa nedočkal odpovede, či mám hliadku volať, alebo nie, začal som nakupovať.“ začína svoj príbeh Braňo.

Braňo pokračuje tak, že nakoniec k nemu prišla vedúca predajne, ktorá mu navrhla, aby si kúpil respirátor, alebo nech počká von, že ona mu urobí nákup a on len zaplatí. Tento toto odmietol.

„Obidve možnosti som odmietol a vysvetlil pani vedúcej, že protizákonné nariadenia ja rešpektovať nebudem a to čo robím, nerobím kvôli hrdinstvu, ale aj pre ňu a jej zamestnancov. No keď ma ubezpečila, že bez respirátora nenakúpim, vytočil som 158, oznámil na dispečingu čo sa deje a žiadal som poslať hliadku. Medzitým ako hliadka prišla sme prehodili s pani vedúcou ešte pár slov o tom, kde až môžu zájsť nezákonné nariadenia a priznala, že jej sa v respirátore tiež nedá dýchať a že predavačky sa chodia nadýchať „dozadu“ (mimo verejný priestor predajne, kde ich nik nevidí).“ píše ďalej Slovák Braňo.

Nakupujúci Braňo tvrdí, že mu policajt nepovedal, čo porušil ale dostal len takúto odpoveď „Na otázku, čo som porušil mi pán príslušník 3****6 odpovedal, že v obchodoch sú povinné respirátory a keď som žiadal poučenie, aký zákon som porušil, dočkal som sa odpovede, že: „však to ide každý deň v televíznych novinách…“ Konečný verdikt p. policajta po zaznamenaní údajov z môjho OP bol: „kľudne si nakupujte, budete oznámený na Regionálny úrad verejného zdravotníctva“. Príslušník PZ potvrdil ešte raz verdikt aj pani vedúcej a hliadka odišla.“