Sestra premiéra: V Banskej Bystrici zomrela pár dní po očkovaní 56-ročná žena

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Sestra premiéra Igora Matoviča Zuzana Belicová zdieľa na svojom ostro sledovanom profile príspevok, kde sa uvádza, že v Banskej Bystrici údajne umrela 56-rončá žena, ktorá bola pred pár dňami očkovaná proti koronavírusu.

V diskusii sa uvádza, že táto žena mala byť zamestnankyňou Mestského úradu v Banskej Bystrici. Do diskusie sa dokonca mal zapojiť aj údajný brat zosnulej, ktorý uvádza, že jeho sestra bola zdravá. Ďalej komentujúci uvádzajú, že nechcú prezradiť meno zosnulej a ani ďalšie informácie.

Túto informáciu potvrdil aj šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorý býva v Banskej Bystrici „Žiaľ, priatelia, ako rodený bystričan musím povedať, že je to pravda. Pani Styková rod. Ševčíková bola dlhoročnou zamestnankyňou mestského úradu mesta Banská Bystrica. Na očkovanie sa nechala nahovoriť veľmi blízkou osobou, nie je dôležité ju konkretizovať. A po očkovaní táto obľúbená bystričanka bola v priebehu pár dní mŕtva.“ napísal Kotleba.

Čo bolo skutočnou príčinou úmrtia ženy však nevieme. Nevieme, či žena trpela inými chorobami a či očkovanie má súvislosť s jej úmrtím. Správu budeme aktualizovať.

Aktualizácia o vyjadrenie Ministerstva zdravotníctva

„56-ročná zamestnankyňa mestského úradu v Banskej Bystrici bola 8.1. očkovaná proti Covidu-19 v nemocnici v Banskej Bystrici. Očkovaná bola preto, lebo prichádzala do kontaktu s klientami a zamestnancami domovov sociálnych služieb.

Následne sa nakazila koronavírusom a 27.1. zomrela. Účinnosť prvej dávky vakcíny od Pfizer/BioNTech je na úrovni 52 percent, preto je možné sa nakaziť aj po prvom očkovaní. Po podaní druhej dávky vakcíny účinnosť stúpne na 95 percent.

Podľa riaditeľa sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Michala Palkoviča nariadená pitva nepreukázala súvis medzi očkovaním a dôvodom úmrtia a predbežne tento súvis vylučuje.

Na jednoznačné preukázanie toho, či bol Covid-19 prvotnou príčinou úmrtia, alebo bude toto úmrtie evidované ako „v súvislosti s Covidom-19″, musia prebehnúť ďalšie vyšetrenia a histopatologické analýzy.“ uvádza ministerstvo.