Spoločnosť Zo sveta

Šef Facebooku hovoril o Čaputovej a Slovensku. Oznámil aj, že internet potrebuje nové pravidlá

Zakladateľ Facebooku a jeden z najbohatších mužov planéty Mark Zuckerberg prehovoril o súvislostiach víťazstva Zuzany Čaputovej v prezidentských voľbách na Slovensku a investigatívnej práci a následnej vraždy novinára Jána Kuciaka.

Mark Zuckerberg tento rok organizuje sériu diskusií o budúcnosti moderných technológií a spoločnosti. V najnovšej diskusii s nemeckým odborníkom Mathiasom Döpfnerem, ktorý je generálnym riaditeľom najväčšieho európskeho vydavateľstvo Axel Springer, hovoril okrem iného o Slovensku a Jánovi Kuciakovi.

V rozhovore hovorili o tom, akú úlohu hrá kvalita žurnalistiky pri budovaní informovaných komunít a princípov, ktoré by mal Facebook používať pre vytváranie správ, aby sa ľuďom objavovali vysoko kvalitné správy.

Zuckerberg a Döpfner zmienili príbeh Slovenského novinára Jána Kuciaka ako bojovníka proti vládnej korupcii, pričom uviedli jeho príbeh ako vzor pre novinárov. Jeho vražda bola podľa Zuckerberga základom nedávneho volebného úspechu prvej prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

„V slovenských voľbách, ktoré práve prebehli, to bol dôležitý moment. Myslím, že jeden z novinárov Axel Springer písal túto dôležitú investigatívnu žurnalistiku o témach daňových podvodov na Slovensku. To inšpirovalo političku, ktorá kandidovala a vyhrala voľby, „uviedol zakladateľ Facebooku.

„On a jeho snúbenica boli zabití, ako dôsledok tejto kritickej novinárčiny a vyšetrovanie organizovaného zločinu a istým spôsobom to ukazuje, aké dôležité je mať nezávislé vydavateľstvá a odvážnych novinárov, ktorí sa odvážia podstúpiť veľké riziko, aby osvetlili pravdu,“ dodal Döpfner.

V pondelok Mark Zuckerberg oznámil, že internet potrebuje nové pravidlá. Podľa neho Facebook potrebuje regulovať správy a obsah sociálnych sieti vládou a regulujúcimi orgánmi s cieľom obmedziť škodlivý obsah na minimum.

This year I'm hosting a series of discussions about the future of technology and society. This time I sat down with Mathias Döpfner in Berlin. He started his career as a journalist and he's now the CEO of Axel Springer, the largest publisher in Europe. We talked about the role quality journalism plays in building informed communities and the principles Facebook should use for building a news tab to surface more high quality news, including the business model and ecosystem to support it. We also discussed the privacy-focused vision I laid out for the future of social networking and the four ideas for internet regulation I published this weekend. These are important topics and I could have spent hours talking to Mathias about them. It's important to me that we help people get trustworthy news and find solutions that help journalists around the world do their important work.

Uverejnil používateľ Mark Zuckerberg Pondelok 1. apríla 2019

3 Replies to “Šef Facebooku hovoril o Čaputovej a Slovensku. Oznámil aj, že internet potrebuje nové pravidlá

  1. Zaujimalo by ma,kto bude rozhodovat o tom co je škodlivý obsah a co sa ešte smie dostať medzi ludi??? Média nám tvrdia,že Rusko je hrozba,aké tu začína byt cenzúra horšia ako keby tu vládol kim Čong!!!!

  2. To ani komunisti tak necenzurovali ako to chcú robyt novodobý zbohatlici- mediálny magnáti. Chcú potichu ovládnuť svet, síce ak už ho nezvládli. Minimálne Slovensko už maju vo svojej moci. Jasný priklad? Z neznámej Čaputovej spravili prezidentku. Áno, mali by sa zmeniť pravidla- mala by sa zrušiť a sprotizakonit cenzúra. Niesom politik ani ním nikdy nechcem byť, lebo nechcem byť posluhovačom tych ktorí by ma tam dosadili a to bande cenzuristov ktori sa schovavaju za pojem ,,žurnalisti“ Na Slovensku uz nebudú vládnuť politici ale mediálny magnati ktori sa s nimi hraju ako s babkami v babkovom divadle. Pametate sa na Spejbla a Hurvinka? To su Čaputova s Kiskom. Skaču ako nimi tahaju za špagatiky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *