Šef Facebooku hovoril o Čaputovej a Slovensku. Oznámil aj, že internet potrebuje nové pravidlá - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Šef Facebooku hovoril o Čaputovej a Slovensku. Oznámil aj, že internet potrebuje nové pravidlá

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zakladateľ Facebooku a jeden z najbohatších mužov planéty Mark Zuckerberg prehovoril o súvislostiach víťazstva Zuzany Čaputovej v prezidentských voľbách na Slovensku a investigatívnej práci a následnej vraždy novinára Jána Kuciaka.

Mark Zuckerberg tento rok organizuje sériu diskusií o budúcnosti moderných technológií a spoločnosti. V najnovšej diskusii s nemeckým odborníkom Mathiasom Döpfnerem, ktorý je generálnym riaditeľom najväčšieho európskeho vydavateľstvo Axel Springer, hovoril okrem iného o Slovensku a Jánovi Kuciakovi.

V rozhovore hovorili o tom, akú úlohu hrá kvalita žurnalistiky pri budovaní informovaných komunít a princípov, ktoré by mal Facebook používať pre vytváranie správ, aby sa ľuďom objavovali vysoko kvalitné správy.

Zuckerberg a Döpfner zmienili príbeh Slovenského novinára Jána Kuciaka ako bojovníka proti vládnej korupcii, pričom uviedli jeho príbeh ako vzor pre novinárov. Jeho vražda bola podľa Zuckerberga základom nedávneho volebného úspechu prvej prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

“V slovenských voľbách, ktoré práve prebehli, to bol dôležitý moment. Myslím, že jeden z novinárov Axel Springer písal túto dôležitú investigatívnu žurnalistiku o témach daňových podvodov na Slovensku. To inšpirovalo političku, ktorá kandidovala a vyhrala voľby, “uviedol zakladateľ Facebooku.

“On a jeho snúbenica boli zabití, ako dôsledok tejto kritickej novinárčiny a vyšetrovanie organizovaného zločinu a istým spôsobom to ukazuje, aké dôležité je mať nezávislé vydavateľstvá a odvážnych novinárov, ktorí sa odvážia podstúpiť veľké riziko, aby osvetlili pravdu,” dodal Döpfner.

V pondelok Mark Zuckerberg oznámil, že internet potrebuje nové pravidlá. Podľa neho Facebook potrebuje regulovať správy a obsah sociálnych sieti vládou a regulujúcimi orgánmi s cieľom obmedziť škodlivý obsah na minimum.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *