Sčítaním obyvateľov chcú zistiť, koľko máte nehnuteľností, aby k vám mohli nasťahovať migrantov, šíri sa internetom

V týchto dňoch začalo sčítanie obyvateľstva na Slovensku a polícia upozorňuje na hoaxy a nepravdivé konšpiračné teórie. Niektorí ľudia si myslia, že sčítaním obyvateľov chcú zistiť, koľko majú Slováci nehnuteľností, aby do budúcna vedeli, koľko migrantov môžu k nám nasťahovať.

Iní v tom zase vidia spiknutie farmaceutických firiem, ktoré chcú zlikvidovať ľudí. „Konšpirátori a dezinformačná scéna neveria, že sčítanie obyvateľstva v roku 2021 je tu len tak a ako vždy na rozdiel od nás všetkých ostatných majú supertajné informácie o tom, že vás po sčítaní zaočkujú smrtiacou vakcínou, aby boli farmaceutické firmy spokojné alebo vám domov donesú nelegálnych migrantov.“ píše Polícia.

„Sčítanie obyvateľov, domov a bytov ako jediné zisťovanie umožňuje zapojenie všetkých obyvateľov SR. Prináša po desiatich rokoch komplexný pohľad na to ako sa Slovenská republika a jej obyvatelia za desať rokov zmenili a má veľký význam pre podporu rozhodovania, čo môže posunúť Slovensko vpred.“ dodáva polícia na svojej stránke, kde upozorňuje na hoaxy.