Salvini opäť tvrdo zakročil: Zavrel najväčšie centrum pre migrantov v Európe - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Salvini opäť tvrdo zakročil: Zavrel najväčšie centrum pre migrantov v Európe

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini v utorok zatvoril centrum pre migrantov na ostrove Sicília. Centrum v mestečku Mineo bolo jedným z najväčších svojho druhu v Európe a svojho času v ňom našlo strechu nad hlavou viac ako 4 000 ľudí.

Politik, ktorý zastáva tvrdý postoj voči migrácii, sa v utorok prázdnym centrom aj prešiel, pričom to naživo vysielal na internete.

Úrady centrum v Mineu plánovali zatvoriť už niekoľko rokov. Prokurátori tam vyšetrovali niekoľko nelegálnych aktivít vrátane skupiny pašerákov drog z Nigérie.

Centrum tiež bolo dejiskom veľkého úplatkárskeho škandálu súvisiaceho s ubytovaním pre migrantov. Uzatvorenie centrá podľa Salviniho denne ušetrí státisíce eur z verejných fondov a tiež policajné zdroje.

Práve úloha, ktorú centrum zohralo v oblasti pracovných miest a podpory ekonomiky v oblasti, však bola jedným z dôvodov, prečo ho predchádzajúca vláda nezavrela.

Salvini okrem iného povedal novinárom, že počet migrantov v centrách v krajine klesol z vlaňajších 182 tisíc na 107 tisíc. Počet žiadostí o azyl klesol o polovicu zhruba na 30 tisíc, uviedol.

Podľa údajov ministerstva vnútra tento rok do Talianska doposiaľ prišlo 3 073 migrantov. Vlani to za rovnaký čas bolo 17 tisíc a rok predtým 85 tisíc migrantov. Tieto čísla už zahŕňajú 47 migrantov, ktorých talianska finančná polícia v utorok ráno priviezla do sicílskeho prístavu Pozzallo.

Salvini zakázal všetkým humanitárnym záchranným lodiam vstup do talianskych prístavov, čo od júna 2018, kedy sa súčasná populistická vláda ujala moci, viedlo k niekoľkým potýčkam a patovej situácie.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte. Podporiť nás môžete aj finančne. Každé jedno euro nám pomôže rásť. IBAN:  SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *