Slovensko

S Norbertom Bödörom sa mal stretávať aj Kaliňák, vypovedali viacerí svedkovia

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Denník N informuje o nových zisteniach. Podľa jedného zo svedkov sa mal údajne bývalý minister vnútra Kaliňák stretávať s kontroverzným Bödörom. Stretnutia mali prebiehať vo vinárstve Pivnica Radošina.

„Viacerí svedkovia tiež vypovedajú, že na stretnutia s Bödörom chodil aj bývalý minister vnútra a podpredseda Smeru Robert Kaliňák,“ informuje Denník N.

Podľa všetkého sa mal s Bödörom stretávať vo vinárstve Pivnica Radošina, v ktorej mal spomínaný oligarcha aj podiel a za podozrivých okolností získala dotácie z eurofondov.

Robert Kaliňák na otázky v súvislosti s možnými stretnutiami s obvineným nitrianskym podnikateľom neodpovedal.

Kaliňák bol ešte pred pár dňami po zadržaní vysokopostavených bývalých policajných funkcionárov v diskusii na TA3, kde sa zastával exprezidenta policajného zboru Tibora Gašpara. 

„Tibor Gašpar má stále moju dôveru. Názor by som zmenil len po právoplatnom rozsudku a aj to iba vtedy, ak by bol ten rozsudok kvalitný. Pritom už tento začiatok konania považujem za nezákonný,“ povedal Kaliňák s tým, že ak by ho niekto zo zadržaných požiadal ako advokáta, pomohol by.