S Mazurekom súhlasili všetci poslanci výboru pre ľudské práva, okrem poslankyne zo SaS. Ide o prieskum v Jarovniciach - MAGAZÍN 1
Slovensko

S Mazurekom súhlasili všetci poslanci výboru pre ľudské práva, okrem poslankyne zo SaS. Ide o prieskum v Jarovniciach

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Obec Jarovnice sa v posledných dňoch skloňuje pomerne často.

Do tejto obce prišiel poslanec ĽSNS Milan Mazurek za majiteľom pozemku, ktorý mu nelegálne obsadili miestni osadníci. Títo ľudia mu zabrali jeho vlastný pozemok, za ktorý on musí platiť dane, ale nemôže ho kvôli nim používať a úrady mi celé roky nedokázali pomôcť.

Mazurek ako člen výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny teda navrhol takzvaný poslanecký prieskum, ktorý by preskúmal situáciu na danom mieste. Prekvapivo hlasovali všetci poslanci za Mazurekov nápad, okrem poslankyne zo strany Richarda Sulíka. Blahová zo SaS hlasovala ako jediná proti prieskumu v Jarovniciach.

“Navrhol som preto na Výbore NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny, aby poslanci výboru uskutočnili v Jarovniciach prieskum a oboznámili sa osobne so situáciou v tejto obci, ako aj zistili prečo obecný úrad v tejto veci nekoná. Môj návrh poslaneckého prieskumu vo výbore prešiel takmer jednohlasne. Proti bola iba poslankyňa SaS Blahová. Chcem sa preto všetkým kolegom poďakovať za ich podporu, pretože v takýchto prípadoch musíme zahodiť politické tričká a postaviť sa za slušných ľudí, ktorí sú terorizovaní kriminálnikmi alebo neprispôsobivými. Výbor ma teda poveril prípravou prieskumu a na septembrovej schôdzi výboru sa uznesieme na konkrétnom termíne a programe nášho poslaneckého prieskumu.” informuje Milan Mazurek.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *