Rusko má novú super raketu, ktorá dokáže zabrániť akémukoľvek útoku NATO (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Rusko má novú super raketu, ktorá dokáže zabrániť akémukoľvek útoku NATO (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rusko úspešne odštartovalo nový systém pokročilej protiraketovej obrany schopný odrážať údery Západu, napísal Daily Mirror.

Ako noviny poznamenali, aj keď nie je známy presný typ rakety, predpokladá sa, že sa jedná o PRS-1M, ktorý môže byť vybavená jadrovou hlavicou o niekoľkých kiloton.

Rusko vykonalo “úspešné” vypustenie novej pokročilej rakety, ktorá by mohla odrážať západné útoky, uviedol Daily Mirror.

Hoci Kremeľ odmietol spresniť, o aký druh rakety ide, ide o smrtiacu protiraketovú strelu PRS-1M, ktorá hrá kľúčovú úlohu v ochrane Moskvy a ďalších strategických zariadení v regióne pred potenciálnym dopadom rakiet NATO alebo nejakého iného nepriateľa.

Na videu zverejnenom ruskými médiami bolo možné sledovať proces prípravy na štart z testovacieho miesta Sary-Sagan v Kazachstane. Ruské ministerstvo obrany potvrdilo, že vypustenie strely bolo úspešné. “Nový systém protiraketovej obrany systému protiraketovej obrany po sérii testov spoľahlivo potvrdil stanovené vlastnosti a úspešne dokončil úlohu, zasiahol konvenčný cieľ s danou presnosťou,” uviedol rezort.

Podľa niektorých informácií je raketa protiraketovej obrany umiestnená na bojové pozície, ako súčasť vzdušno-kozmických síl a je určená na ochranu pred útokmi zo vzdušného a kozmického priestoru. Nová raketa je vývojom staršia verzia 53T6, ktorá mohla “lietať niekoľkokrát rýchlejšie ako guľka a behom niekoľkých sekúnd získala rýchlosť viac ako 3 km/s, čím je najrýchlejší raketou na svete”.

Rýchlosť modernizovanej verzie sa blíži 4 km / s. Nová raketa zároveň zvýšila zónu stretu vo výške a doletu jeden a pol krát. Raketu možno ale tiež osadiť jadrovou hlavicou o kapacite niekoľkých kiloton, pripomenula publikácia.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *