Rusko bude patrične reagovať na aktivitu NATO v Čiernom mori - Ministerstvo zahraničia RF - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Rusko bude patrične reagovať na aktivitu NATO v Čiernom mori – Ministerstvo zahraničia RF

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zvýšené aktivity NATO v Čiernom mori ohrozujú regionálnu stabilitu, Moskva bude reagovať “zodpovedajúcim spôsobom”, povedal novinárom námestník ruského ministra zahraničia Alexander Gruska.

“Podnikneme, samozrejme, všetky potrebné opatrenia, aby sme zneutralizovali hrozby súvisiace so zvýšenými aktivitami NATO v tomto regióne, pozorne sledujeme plánovanie Aliancie v posilnení prítomnosti v tomto regióne, a budeme príslušným spôsobom reagovať,” povedal Gruska popri zasadnutí rady pre zahraničnú a obrannú politiku.

Na MZV sú absolútne presvedčení, že bezpečnosť v tomto regióne má zabezpečiť predovšetkým spolupráca čiernomorských štátov.

“Máme k tomu všetky potrebné súčasti. Je to organizácia čiernomorskej ekonomickej spolupráce, a vo vojenskej oblasti dokument o opatrení dôvery v Čiernom mori, “dodal Gruska.

Diplomat tiež dúfa, že bude obnovená činnosť skupiny Black Sea Four (pozn. Čiernomorská vojenská námorná skupina pohotovostná spolupráca), ktorá bola založená za účelom súčinnosti čiernomorských štátov.

Štáty NATO odsúhlasili predtým opatrenia na podporu Ukrajiny a Gruzínska v Čiernom mori. Dokument prijatý na schôdzke vo Washingtone obsahuje cvičenia, výmenu informácií a kotvenie v čiernomorských prístavoch.

zdroj: Sputnik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *