adplus-dvertising

Rusi natáčajú vlastný Černobyl. Ten americký je vraj plný propagandy proti Rusku

Seriál Černobyľ nehľadiac na prvky americkej propagandy a určité nepresnosti opisuje psychický stav medzi ľuďmi a ukazuje prácu likvidátorov na mieste havárie, preto by sa na neho ľudia mali pozrieť, myslí si predseda Zväzu Černobyľ v ruskom Južnom federálnom okruhu Alexander Filipenko.

Seriál Černobyľ na americkej televíznej stanici HBO je v súčasnosti najpopulárnejšia televízna šou v histórii, dokazuje to hodnotenie užívateľov webu Internet Movie Database (IMDB). Seriál rozpráva o havárii na Černobyľskej jadrovej elektrárni v roku 1986 a o hrdinských úsiliach pri likvidácii následkov katastrofy.

Podľa Filipenka je však v seriáli prítomná americká propaganda. „Američania ukázali situáciu obyvateľov Černobyle … Je tam vidieť hranice, ako sa k tomu stavia naša krajina a ako svet,“ uviedol Filipenko Sputniku.

Ďalej tiež uviedol, že v Rusku dnes prebieha nakrúcanie vlastného filmu o Černobyle, ale na jeho dokončenie zatiaľ chýbajú finančné prostriedky.

Likvidátor černobyľskej katastrofy tiež upozorňuje na to, že v seriáli je niekoľko nepresností, v niektorých prípadoch i hrubá lož.

„Keď začala evakuácia, dospelým skutočne dávali sto gramov vodky, ale nám bolo pitie kategoricky zakázané. To je hlavná nepresnosť, „vysvetlil.

Tiež poznamenal, že nie sú pravdivé aj niektoré momenty v dezaktivácii na mieste havárie.

Ale na seriál by sa ľudia mali pozrieť. „Vo filme sa hovorí o hrdinoch. Hovoria, že sme nezachránili iba Sovietsky zväz, ale aj celý svet … Taký film musí vidieť celý svet, „povedal Filipenko.

Naďalej uviedol, že v seriáli sú celkom pravdivo uvedené každodenné momenty a vzťahy, ktoré vznikali medzi ľuďmi, a celkový záujem o likvidáciu následkov havárie.

Poznamenal, že u ľudí bol vidieť duch hrdinstva. Napríklad keď osobne vytváral prvý pluk občianskej obrany na likvidáciu následkov havárie, ani jeden z 1200 ľudí nedezertoval, ľudia tam išli, aj keď vedeli, čo s nimi bude.

Zdroj: Sputnik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.