Rómski asistenti budú vo vlakoch pomáhať otvárať dvere za 150-tisíc eur

Slovenské železnice spúšťajú nový projekt, kde nasadia na problémové trasy pri osadách takzvaných “dopravných asistentov”, ktorých budú tvoriť len rómski zamestnanci a budú dohliadať na poriadok vo vlakoch.

Celý tento projekt na 20 mesiacov bude stáť 150 tisíc eur.

“Budem rada ak nebudú vznikať žiadne konflikty. Budem nápomocná pri otváraní a zatváraní dverí mamičkách s kočíkmi.” hovorí jedna z členiek dopravných asistentov.

Rómski asistenti budú teda dostávať výplatu za dohliadanie na poriadok vo vlaku a otváranie dverí.

Podobné hliadky vytvorili aj Kotlebovci po incidente, kedy Róm napadol bielu študentku kvôli peniazom. Bil ju do tváre, škrtil ju šnúrou a zlomil jej prst. Kotlebovci vtedy vyslali hliadky do vlakov, ktoré štát nestáli ani euro. Členovia ĽSNS to robili z dobrej vôle, keď videli, čo sa deje vo vlakoch na Slovensku. Štát však bojoval proti nim a videl v tom rasizmus.

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *