Spoločnosť

Rómski asistenti budú vo vlakoch pomáhať otvárať dvere za 150-tisíc eur

Slovenské železnice spúšťajú nový projekt, kde nasadia na problémové trasy pri osadách takzvaných „dopravných asistentov“, ktorých budú tvoriť len rómski zamestnanci a budú dohliadať na poriadok vo vlakoch.

Celý tento projekt na 20 mesiacov bude stáť 150 tisíc eur.

„Budem rada ak nebudú vznikať žiadne konflikty. Budem nápomocná pri otváraní a zatváraní dverí mamičkách s kočíkmi.“ hovorí jedna z členiek dopravných asistentov.

Rómski asistenti budú teda dostávať výplatu za dohliadanie na poriadok vo vlaku a otváranie dverí.

Podobné hliadky vytvorili aj Kotlebovci po incidente, kedy Róm napadol bielu študentku kvôli peniazom. Bil ju do tváre, škrtil ju šnúrou a zlomil jej prst. Kotlebovci vtedy vyslali hliadky do vlakov, ktoré štát nestáli ani euro. Členovia ĽSNS to robili z dobrej vôle, keď videli, čo sa deje vo vlakoch na Slovensku. Štát však bojoval proti nim a videl v tom rasizmus.

9 Replies to “Rómski asistenti budú vo vlakoch pomáhať otvárať dvere za 150-tisíc eur

 1. No to je už horor!!!!!!!
  Zadky sa im nebudú ešte vytierat?
  Dal im Boh ruky , nohy, rozum, oči ako bielym ale zdá sa, že ich štat im dáva úlohu len robiť deti, rozbíjať novo postavené byty.
  Jednoducho sa s nimi nedá žiť, viem o čom hovorím lebo v našej obci ich máme viac ako 50percent a nám ich za susedov.
  Nech si ich berie za susedov každý a potom nech zhodnotí……

 2. Zbytočne vyhodené peniaze,dajte ich radšej do zdravotníctva. Dajte im radšej čistiť chotare popri cestach a železničných tratiach.Su vyladenie a oddýchnutí!!!!!

 3. Napádajú personál vo večerných vlakoch a nik s tým nič nerobí.Vyhražaju sa Bytkou.Kde je Zákon.Kotlebove Hliadky vždy pomohli.Nie sme Rasisti chceme poriadok a bezpečnosť pre naše Deti a Rodiny.Zrusenie Bezplatnej Prepravy vo Všetkých vlakoch.

 4. Superb blog you have here but I was wondering if you knew of any discussion boards that cover the same topics discussed in this article? I’d really like to be a part of community where I can get suggestions from other knowledgeable individuals that share the same interest. If you have any suggestions, please let me know. Kudos!|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *