Rím zažil protest proti obmedzeniam. Demonštranti ničili celé mesto (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V sobotu večer sa hlavnom meste Talianska konali veľké nepokoje krajnej pravice proti obmedzeniam. Demonštranti sa tu zrazili s políciou, informuje portál Daily Mail

Rím bol plný aktivistov, demonštrantov a tiež polície. Demonštranti protestovali proti tvrdým opatreniam, ktoré spôsobila pandémia koronavírusu. Mestom bolo počuť výstrely, ohňostroje či svetlice. Policajti sa snažili štítmi odrážať útoky pyrotechniky.

Scény z hlavného mesta pripomínali protest z piatkového večera, ktorý sa konal v ďalšom talianskom meste Neapol. Koronavírus v Taliansku opäť naberá na sile a za sobotu hlásia z krajiny 19 644 infikovaných.

Vláda teraz uvažuje o ďalších obmedzeniach vrátane predčasného zatvorenia barov a reštaurácií s cieľom zabrániť opätovnému výskytu pandémie.

Predseda vlády Giuseppe Conté vyhlásil, že sa chce vyhnúť opakovaniu plošnej uzávierky začiatkom roka. Lenže niekoľko regiónov zaviedlo zákaz vychádzania v noci a očakáva sa, že centrálna vláda čoskoro oznámi ďalšie opatrenia.

Zúfalí Taliani protestovali proti opatreniam: “Chcú nás položiť na kolená!” (Video)