Rím zažil protest proti obmedzeniam. Demonštranti ničili celé mesto (Video)

V sobotu večer sa hlavnom meste Talianska konali veľké nepokoje krajnej pravice proti obmedzeniam. Demonštranti sa tu zrazili s políciou, informuje portál Daily Mail

Rím bol plný aktivistov, demonštrantov a tiež polície. Demonštranti protestovali proti tvrdým opatreniam, ktoré spôsobila pandémia koronavírusu. Mestom bolo počuť výstrely, ohňostroje či svetlice. Policajti sa snažili štítmi odrážať útoky pyrotechniky.

Scény z hlavného mesta pripomínali protest z piatkového večera, ktorý sa konal v ďalšom talianskom meste Neapol. Koronavírus v Taliansku opäť naberá na sile a za sobotu hlásia z krajiny 19 644 infikovaných.

Vláda teraz uvažuje o ďalších obmedzeniach vrátane predčasného zatvorenia barov a reštaurácií s cieľom zabrániť opätovnému výskytu pandémie.

Predseda vlády Giuseppe Conté vyhlásil, že sa chce vyhnúť opakovaniu plošnej uzávierky začiatkom roka. Lenže niekoľko regiónov zaviedlo zákaz vychádzania v noci a očakáva sa, že centrálna vláda čoskoro oznámi ďalšie opatrenia.

Zúfalí Taliani protestovali proti opatreniam: “Chcú nás položiť na kolená!” (Video)

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!