Rehotali sa a hajlovali, keď Slovák umieral v Belgicku. Policajtovi vezmú 1500€ ako trest - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Rehotali sa a hajlovali, keď Slovák umieral v Belgicku. Policajtovi vezmú 1500€ ako trest

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovenský občan Jozef Chovanec umrel v Belgicku pri drastickom zásahu polície. Policajti sa vtedy nad Slovákom rehotali, hajlovali a zo záberov to vyzeralo, že si to celé užívali.

Jeden z vysokých policajných funkcionárov, ktorá má na starosti leteckú políciu bude teraz potrestaný a na dva mesiace príde o 10% hrubej mzdy. Príde teda o cca 1500€. Toto má byť trest za smrť Slováka.

V Belgickej cele sa na Slovákovi vybúrili miestni policajti. Tlačili mu na hruď 16 minút, po čom otec rodiny upadol do kómy a na následky umrel. Ešte počas policajnej tyranie nad Slovákom belgický policajt hajloval.

Slováka Jozefa Chovanca ešte v roku 2018 zatkla miestna polícia na belgickom letisku za neslušné správanie v lietadle. Údajne mal strčiť letušku. Chovanec vlastnil spoločnosť, ktorá najímala slovenských robotníkov na belgické stavby. Muž predtým nemal žiadne problémy, bol to otec rodiny a dokonca podporoval detské domovy.

Pôvodná verzia policajtov bola, že po tom, čo ho odviedli do záchytnej cely na letisku, tak si tam mal udierať hlavu do steny, až začal krvácať. Následne vraj zasiahli znovu a vtedy dostal infarkt myokardu a bol prevezený do nemocnice. Tam upadol do kómy, z ktorej sa už neprebral, informuje portál Hlavné Správy.

Dnes sa však podľa záberov, ku ktorým sa dostali miestne noviny Het Laatse Nieuw, ukázalo, že so zadržaným Chovancom zaobchádzali mimoriadne nešetrne, jeden z policajtov mu 16 minút kľačal na hrudi, kým druhá policajtka nad ním hajlovala.