Radačovský vychválil transrodovú političku. Stáva sa z neho liberál? - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Radačovský vychválil transrodovú političku. Stáva sa z neho liberál?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý sudca Miroslav Radačovský, ktorému dali šancu Kotlebovci vo voľbách do Európskeho parlamentu, a ktorý sa stáva tvárou novej politickej strany Reálna Národná Strana – PATRIOT sa vo svojom statuse vyjadril o belgickej političke Petre De Sutter, ktorá je transgenderovou osobou a narodila sa ako muž.

Radačovský dnes už nemá najlepšie spojenia s Kotlebovcami a podľa jeho najnovšieho statusu to vyzerá, že sa otáča aj ideologicky a začína sa mu páčiť progresívny liberalizmus. Vo svojom vyjadrení na sociálnej sieti chválil jeho kolegyňu z Európskeho parlamentu.

Transgender politička Petra De Sutter je podľa neho inteligentná, tolerantná a nekonfliktná osoba a želal by si, aby jej úroveň dosahovali aj ostatní politici v EÚ alebo na Slovensku.

“Médiami prebehla správa, že Petra de Sutter sa stala prvou transrodovou ministerkou v Európe a podpredsedníčkou belgickej federálnej vlády. Určite by som nejasal nad tým, aby všetci predsedovia výborov EP boli osoby transgender, ale určite by som jasal nad tým, aby všetci predsedovia alebo predsedníčky výborov dosahovali vzdelaním, inteligenciou, tolerantnosťou, slušnosťou a nekonfliktnosťou úroveň teraz už bývalej predsedníčky IMCO a súčasnej podpredsedníčky federálnej vlády Belgicka Petry de Sutter. A to už vôbec nespomínam vzdelanostnú úroveň súčasných predstaviteľov našej vládnej koalície.” píše Radačovský.

Pod jeho príspevkom sa ale okamžite strhla diskusia a jeho voličom sa jeho vyjadrenie nie príliš zapáčilo. Niektorí mu dokonca odkazujú, že začal otáčať a stáva sa z neho liberál.

“Zdravím všetkých. Málokedy čo tu komentujem, ale už sa nedá. Keď si všimnete toho že odišiel do dôchodku, ale nakoniec sa po chrbte LSNS dostal až do EU. Keď si zhrnieme všetky jeho príspevky čo tu dáva. Tak z určitosťou zistíte že pán sa o 70 % otočil na liberálnu stranu. Viem že mnohým to nepôjde na nôtu a budú ho obhajovať. Je mi to jedno. Doposiaľ všetky jeho príspevky a to nie len z Facebooku mám uložené je to taký môj malý koníček. Od všetkých politikov od 1990 roku. Vychádza mi naozaj len jedno. Ak voľby nevyhrá LSNS nikdy nebude už dobre.” napísal jeden z diskutujúcich.

Ďalší komentujúci sa dokonca chytil do diskusie so synom europoslanca Radačovského.

“Myslím, pán Radačovský, že Vám začínajú unikať aj základné súvislosti. Tie sa vôbec netýkajú odbornosti transrodovej ministerky, ale vyššej agendy, ktorú tu nejeden komentátor správne naznačuje.Ste stále viac servílnejší voči neoliberálnej agende EÚ, a to nesvedčí o veľkom rozhľade a poznaní súvislostí, ktoré môžu dramaticky ovplyvniť naše životy. Jednoducho si už nemôžeme dovoliť zakrývať dianie na pozadí, pretože práve to vytvára skutočnú politiku únie.Škoda, dúfal som, že budete schopný vidieť za oponu a veci jasne pomenovať. Stále je však ešte nádej, že svoje videnie prehodnotíte. V tom Vám držím palce.” napísal Dominik, na čo mu syn europoslanca odpísal, že De Sutter je slušný a múdry človek a zažil ju niekoľkokrát.

“Michal, tu nejde o to, aký je De Sutter človek, ale v akej agende je použitý. A tá agenda je jasná – inštitucionálne presadzovanie transrodovej, teda genderovej ideológie. Overtonovo okno, najprv belgická vláda, teraz vysoká pozícia v Bruseli. Odteraz sa už diverzita nebude rozdeľovať na spravodlivý pomer mužov a žien vo vedúcich funkciách, ale spravodlivé delenie funkcií medzi 70 pohlaví.” odpovedal Dominik.