Politika

Radačovský odkazuje Mesežnikovi, ktorý ho označil za fašistu: „Ste len nepodstatná vec“

Politológ Grigorij Mesežnikov sa vyjadril na úspech ĽSNS v eurovoľbách slovami „Do Európskeho parlamentu sme poslali najhorších fašistov v Európe“.

Na tieto slová reagoval aj bývalý sudca Radačovský a svojim vyjadrením si opäť získal mnoho ľudí. Mesežnikova označil ako nepodstatnú vec.

Prečítajte si celé vyjadrenie Miroslava Radačovského

„Do Európskeho parlamentu sme poslali dvoch najhorších fašistov v Európe. Pre agentúru SITA to uviedol politológ Grigorij Mesežnikov, reagujúc na výsledky eurovolieb a dvoch zvolených europoslancov za ĽSNS. V tom istom znení dňa 26.05.2019 zverejnil na internetovej stránke ako video rozhovor s p. Kordom. Teda, podľa názoru Grigorija Mojsejeviča, som ja najhorší fašista v Európe. 
Kto je Grigorij Mojsejevič Mesežnikov. Narodil sa v bývalom Sovietskom zväze, západnej časti Ruska, v meste Oriol a pochádza zo židovskej rodiny. Narodil sa 25. marca 1958, má sedem detí a je rozvedený. Je absolventom Moskovskej štátnej univerzity. V r. 1981 sa presťahoval na Slovensko a v r. 1983 nastúpil na Ústav marxizmu-leninizmu Univerzity Komenského v Bratislave. V r. 1997 bol jedným zo zakladateľov Inštitútu pre verejné otázky (IVO) spolu s Martinom Bútorom, kde pôsobí doteraz a je prezidentom tejto organizácie. Dlhší čas pôsobil v Nadácii otvorenej spoločnosti (OSF) a za túto činnosť dostal osobné poďakovanie od zakladateľa siete Otvorenej spoločnosti Georga Sorosa. Absolvoval odborné stáže vo Švédsku, USA a zúčastnil sa aj na študijnom pobyte v rámci Project interchange organizácie American Jevish Committee v Izraeli a Palestínskej autonómii. Žije v Bratislave. 
S týmito skutočnosťami je možné oboznámiť sa na Wiki stránke Grigorij Mesežnikov a odporúčam každému, aby si túto stránku prezrel aj s pripojenou fotogalériou. Z jeho publikácií a vystúpení sú zrejmé jeho politické názory, z ktorých srší nenávisť a dočítate sa, voči komu a prečo. 
Grigorij Mojsejevič, nazvali ste ma najhorším fašistom v Európe len preto, že som mal tú česť byť zvolený do EP. Neviete nič o mojom živote, práci, o mojej rodine a nehoráznym spôsobom, prostredníctvom médií na území mojej vlasti, ma označíte za najväčšieho fašistu. Ste hosťom v mojej vlasti, urazili ste mňa, moju manželku, mojich dvoch synov, mojich slovenských rodičov, starých rodičov a predovšetkým Slovákov a Slovenky, ktorí mi dali svoj hlas. 
Grigorij Mojsejevič, hanbite sa za svoje výroky, hanbite sa za to, že haníte Slovákov a Slovenky, a teda môj národ. Ja som nikdy Váš národ, ani iný národ neurážal. 
Dlho som uvažoval nad tým, ako označiť Vás, ktorý v podstate nemá vlasť, ktorý nenávidí všetko a všetkých, čo je národné, ktorý nenávidí a útočí na krajinu, kde sa narodil, ktorý nemá úctu k tým, ktorí mu umožnili žiť vo svojej slovenskej vlasti a nenašiel som pre Vás správne pomenovanie. Spomenul som si však na hru, ktorú sme hrávali ako deti pod názvom „mesto, zviera, vec“. Mesto asi nebudete. Mesto okrem toho, že je to samosprávna jednotka, je totiž spoločenstvom ľudských bytostí. Vylučujem, aby ste boli zviera. Zviera totiž ako živý tvor bezdôvodne neútočí a neuráža a predovšetkým má rado les, v ktorom sa narodilo. Neostáva mi teda nič iné, Grigorij Mojsejevič, len konštatovať, že ste vec a to je v podstate dobré. Pokiaľ je totiž vec z kovu, dá sa roztaviť a prekuť na vec užitočnú. Pokiaľ je vec v kvapalnom skupenstve, vyparí sa, prípadne zmrzne a je pokoj. Pokiaľ je vec v plynnom skupenstve, vyprchá a nezapácha. Pokiaľ je z plastu, dá sa zrecyklovať. Horšie je však, pokiaľ je vec zo skla. Môže sa rozbiť a zostanú po nej len nepoužiteľné čriepky. 
Grigoril Mojsejevič, svojimi výrokmi ste skutočne nepekne dehonestovali mňa a mojich voličov. A keďže ste vec, nestojíte mi ani za to, aby som na Vás podal podnet na začatie trestného stíhania. Slovenskej justícii nestojí totiž za to, aby sa zaoberala nejakou nepodstatnou vecou.“

19 Replies to “Radačovský odkazuje Mesežnikovi, ktorý ho označil za fašistu: „Ste len nepodstatná vec“

 1. Pán. Radačovský. Som nesmierne rád, že ste sa ohradili a aj za mňa a s vaším komentárom úplne súhlasím. Držím vám palce v EU. Škoda že vás takých ako ste vy v EU nie je viac, ale som presvedčený, že budete bojovať za Slovensko a Slovákov.

 2. Pán Radačovský vaša ctená strana je bolševicko,nacionalisticko fašistická,a netvárte sa ako super demokrati.Boh nas ochraňuj , Panna Mária pomôž nám.

  1. Fasista do fasistov nadava. To sme dopadli. A takyto clovek, co uraza, ma byt zastupcom SK v Europarlamente? Do chlieva ho zavriet, tam sa moze prejavovat.

   1. Pán Radačovský, bojujte , nedajte sa znechutiť ani odradiť .Ešte náš národ žije. A bude žiť kým Pán Boh bude chcieť. Spolieham sa na Vaše schopnosti. Využite ich v prospech nášho národa a bude to na prospech aj Európy.

   2. Ty čo sa oháňaš Pánom? Pán nás učí láske a zhovievavosti. No z teba srší nenávisť. Zamysli sa nad sebou…

  2. Keď sa odvolávať na Pannu Máriu, jediná strana, ktorá u nás ochráni vieru, sú oni, nie Čaputová a spol.

 3. Fasista do fasistov nadava. To sme dopadli. A takyto clovek, co uraza, ma byt zastupcom SK v Europarlamente? Do chlieva ho zavriet, tam sa moze prejavovat.

 4. Obdivujem “ tolerantné “ reakcie slniečkárov na pravdivý názor pána Radačovského. Keby ste dokázali napísať čo len i jeden dôkaz o fašistickom názore pána europoslanca. Keby ste dokázali naštudovať, že pán Radačovský nie je členom, ale nominantom strany ĽSNS.

 5. Pán Radačovský je tu ešte jedna veľmi zaujimavá vec v súvislosti s Mesežnikovom.Emigroval legálne v roku 1981 z vtedajšieho Brežnevom vedeného ZSSR…čo bolo v tých časoch takmer nemožné aby niekoho odtiaľ pustili presťahovať sa do zahraničia. Takéto niečo bolo nemysliteľné. A Mesežnikova pustili. Ktovie čo za tým bolo že sa mu podaril na tie časy zázrak, vysťahovať sa zo ZSSR……Držím Vám palce volil som Vás, takí ako ste Vy sú v EU parlamente nadmieru potrební, veľa zdravia a úspechov želam

 6. Mesežnikov, Fištejn, Romancov a další š.ejdi zo zemí bývalého ZSSR, ktorí tu vegetujú, za judášsky groš zradili otčinu a ešte ako na SK tak v CZ otravujú vzduch.., U nich a ich podobných platí: „Poturčenec horší turka“

 7. Pochádza zo židovskej rodiny… čo viac k tomu dodať? Za všetko zlo na svete sú zodpovedný Židia, začalo to už ukrižovaním Ježiša Krista a pokračuje to do dnes . Nemecký Vodca veľmi dobre vedel, prečo ich trebalo vyhubiť….. ……. ………

 8. Pochádza zo židovskej rodiny… čo viac k tomu dodať? Za všetko zlo na svete sú zodpovedný Židia, začalo to už ukrižovaním Ježiša Krista a pokračuje to do dnes . Nemecký Vodca veľmi dobre vedel, prečo ich trebalo vyhubiť…..

 9. Súhlasim s vami a tiež som volila pána Radačovského a verím že bude Slovensko dôstojne v EU parlamente zastupovať.

 10. Je smutné, že takí vytririti a nenávistní egoisti,ktorí boli proti vzniku Slovenska a všetkému čo Slováci a Slovenky dokázali, urážajú slušného človeka.Takíto vagabundi idú radiť novej prezidentke.Som ateista, ale Boh ochraňuj Slovensko.

 11. Pána Mesežnikova poznám len ako vlastizradcu, ktorý si nectí svju vlasť ani svoj názor. Je to obyčajný pancharkt, pan JUDr. Radačovský presne ste ho nazvali. Držím Vám palce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *