Radačovský odkazuje Mesežnikovi, ktorý ho označil za fašistu: "Ste len nepodstatná vec" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Radačovský odkazuje Mesežnikovi, ktorý ho označil za fašistu: “Ste len nepodstatná vec”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Politológ Grigorij Mesežnikov sa vyjadril na úspech ĽSNS v eurovoľbách slovami “Do Európskeho parlamentu sme poslali najhorších fašistov v Európe”.

Na tieto slová reagoval aj bývalý sudca Radačovský a svojim vyjadrením si opäť získal mnoho ľudí. Mesežnikova označil ako nepodstatnú vec.

Prečítajte si celé vyjadrenie Miroslava Radačovského

“Do Európskeho parlamentu sme poslali dvoch najhorších fašistov v Európe. Pre agentúru SITA to uviedol politológ Grigorij Mesežnikov, reagujúc na výsledky eurovolieb a dvoch zvolených europoslancov za ĽSNS. V tom istom znení dňa 26.05.2019 zverejnil na internetovej stránke ako video rozhovor s p. Kordom. Teda, podľa názoru Grigorija Mojsejeviča, som ja najhorší fašista v Európe. 
Kto je Grigorij Mojsejevič Mesežnikov. Narodil sa v bývalom Sovietskom zväze, západnej časti Ruska, v meste Oriol a pochádza zo židovskej rodiny. Narodil sa 25. marca 1958, má sedem detí a je rozvedený. Je absolventom Moskovskej štátnej univerzity. V r. 1981 sa presťahoval na Slovensko a v r. 1983 nastúpil na Ústav marxizmu-leninizmu Univerzity Komenského v Bratislave. V r. 1997 bol jedným zo zakladateľov Inštitútu pre verejné otázky (IVO) spolu s Martinom Bútorom, kde pôsobí doteraz a je prezidentom tejto organizácie. Dlhší čas pôsobil v Nadácii otvorenej spoločnosti (OSF) a za túto činnosť dostal osobné poďakovanie od zakladateľa siete Otvorenej spoločnosti Georga Sorosa. Absolvoval odborné stáže vo Švédsku, USA a zúčastnil sa aj na študijnom pobyte v rámci Project interchange organizácie American Jevish Committee v Izraeli a Palestínskej autonómii. Žije v Bratislave. 
S týmito skutočnosťami je možné oboznámiť sa na Wiki stránke Grigorij Mesežnikov a odporúčam každému, aby si túto stránku prezrel aj s pripojenou fotogalériou. Z jeho publikácií a vystúpení sú zrejmé jeho politické názory, z ktorých srší nenávisť a dočítate sa, voči komu a prečo. 
Grigorij Mojsejevič, nazvali ste ma najhorším fašistom v Európe len preto, že som mal tú česť byť zvolený do EP. Neviete nič o mojom živote, práci, o mojej rodine a nehoráznym spôsobom, prostredníctvom médií na území mojej vlasti, ma označíte za najväčšieho fašistu. Ste hosťom v mojej vlasti, urazili ste mňa, moju manželku, mojich dvoch synov, mojich slovenských rodičov, starých rodičov a predovšetkým Slovákov a Slovenky, ktorí mi dali svoj hlas. 
Grigorij Mojsejevič, hanbite sa za svoje výroky, hanbite sa za to, že haníte Slovákov a Slovenky, a teda môj národ. Ja som nikdy Váš národ, ani iný národ neurážal. 
Dlho som uvažoval nad tým, ako označiť Vás, ktorý v podstate nemá vlasť, ktorý nenávidí všetko a všetkých, čo je národné, ktorý nenávidí a útočí na krajinu, kde sa narodil, ktorý nemá úctu k tým, ktorí mu umožnili žiť vo svojej slovenskej vlasti a nenašiel som pre Vás správne pomenovanie. Spomenul som si však na hru, ktorú sme hrávali ako deti pod názvom “mesto, zviera, vec”. Mesto asi nebudete. Mesto okrem toho, že je to samosprávna jednotka, je totiž spoločenstvom ľudských bytostí. Vylučujem, aby ste boli zviera. Zviera totiž ako živý tvor bezdôvodne neútočí a neuráža a predovšetkým má rado les, v ktorom sa narodilo. Neostáva mi teda nič iné, Grigorij Mojsejevič, len konštatovať, že ste vec a to je v podstate dobré. Pokiaľ je totiž vec z kovu, dá sa roztaviť a prekuť na vec užitočnú. Pokiaľ je vec v kvapalnom skupenstve, vyparí sa, prípadne zmrzne a je pokoj. Pokiaľ je vec v plynnom skupenstve, vyprchá a nezapácha. Pokiaľ je z plastu, dá sa zrecyklovať. Horšie je však, pokiaľ je vec zo skla. Môže sa rozbiť a zostanú po nej len nepoužiteľné čriepky. 
Grigoril Mojsejevič, svojimi výrokmi ste skutočne nepekne dehonestovali mňa a mojich voličov. A keďže ste vec, nestojíte mi ani za to, aby som na Vás podal podnet na začatie trestného stíhania. Slovenskej justícii nestojí totiž za to, aby sa zaoberala nejakou nepodstatnou vecou.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *