Zo sveta

Pyramídy postavili mimozemšťania, napísal Elon Musk. Egypt sa hnevá

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Egypt sa ohradil proti piatkovému tweetu miliardára Elona Muska, v ktorom americký podnikateľ tvrdí, že pyramídy postavili mimozemšťania. Africká krajina pozvala šéfa spoločnosti Space X na návštevu, aby sa na vlastné oči presvedčil, že pyramídy postavili ľudia, informujú Novinky.cz

V piatok 31. júla zverejnil Elon Musk na Twitteri príspevok, v ktorom píše: „Mimozemšťania postavili pyramídy. Očividne. „

Na tweet reagovalo viac ako pol milióna ľudí, zdieľalo ho takmer 85 tisíc užívateľov tejto siete a zaznamenal 25 tisíc komentárov. Jedným z reagujúcich bola aj egyptská ministerka pre medzinárodnú spoluprácu Rania al-Mašatová.

Tá Muskovi oznámila, že oceňuje jeho prácu a že ho spoločne so spoločnosťou Space X pozýva do Egypta, aby si mohol prečítať, ako boli pyramídy postavené, a aby navštívil tiež hrobky ich staviteľov.

Práve hrobky staviteľov pyramíd objavené v 90. rokoch 20. storočia sú podľa egyptológov definitívnym dôkazom, že pyramídy sú skutočne dielom starovekých Egypťanov.

Twitter je vojnová zóna, myslí si Musk

Kým egyptská ministerka zvolila pomerne prívetivý tón, známy archeológ a bývalý generálny tajomník Najvyššej rady pre pamiatky Egypta Zahi Havas, ktorý hrobky staviteľov objavil, tweet označil za „úplný úlet“.

„Našiel som hrobky staviteľov pyramíd, takže celý svet sa môže presvedčiť, že to boli Egypťania a že to neboli otroci,“ rozčúlil sa pre server EgyptToday.

Excentrický miliardár nakoniec ustúpil a pripustil, že sa možno pomýlil. Na Twitter zdieľal článok BBC o stavbe pyramíd s komentárom: „Tento článok prináša zmysluplné vysvetlenie, ako sa to (pyramídy) postavilo.“

Šéf Space X je známy tým, že na Twitter vypúšťa traskavé príspevky, ktoré rad ľudí dvíhajú zo stoličky. Sám Musk sociálna sieť označil za „vojnovú zónu“ a prispievanie do nej ako vstup do zápasníckej arény.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *