Zo sveta

Putina navrhli na Nobelovu cenu za mier

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ruský spisovateľ Sergej Komkov oznámil, že 10. septembra do Osla zaslal žiadosť o nomináciu prezidenta Vladimira Putina na Nobelovu cenu za mier roku 2021.

Nobelovu cenu za mier bude možné zrušiť, keď nebude vyriešená otázka o nomináciu na toto vyznamenanie prezidenta RF Vladimira Putina, myslí si akademik, spisovateľ Sergej Komkov, ktorý zaslal žiadosť o nomináciu ruského lídra.

„Urobíme všetkými silami všetko možné, máme pred sebou takmer rok, aby túto iniciatívu počuli členovia Nobelovho výboru,“ povedal Komkov na moskovskej tlačovej konferencii.

Podľa jeho slov „túto vážnu medzinárodnú štruktúru“ treba „preveriť z občianskej zodpovednosti“. „Chceme pochopiť, čo sú v skutočnosti, buď prisluhovači síl temna, ktorí sú ochotní hlasovať vždy slepo za rôzne sily zla, alebo sú predsa len reálni potomkovia (…) a reálni vykonávatelia vôle veľkého Nobela,“ povedal autor žiadosti.

Komkov dodal, že „keď nebude vyriešená otázka o udelení Vladimirovi Putinovi Nobelovej ceny za mier, má byť nastolená otázka zrušenia Nobelovho výboru mieru“.

Tlačový hovorca prezidenta RF Dmitrij Peskov v komentári k navrhnutie hlavy štátu Vladimira Putina na Nobelovu cenu za mier vyhlásil, že „keď bude tento návrh akceptovaný, bude to výborné, ale keď nie, nestane sa nič strašné“.

„Viete predsa, že na túto cenu navrhujú absolútne rôznych ľudí. Je to iniciatíva tých, kto s týmto návrhom prichádza. V danom prípade spomínaný spisovateľ. Existuje určitá procedúra posudzovania nominovaných. Ak bude toto rozhodnutie prijaté, výborne, keď nie, tiež to nie je nič strašné. Nič iné sa povedať nedá, „povedal Peskov novinárom.