Putin vyzval na slobodu prejavu na internete. Zatiaľ čo západ robí úplný opak - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Putin vyzval na slobodu prejavu na internete. Zatiaľ čo západ robí úplný opak

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V ostrom kontraste s pokusmi v mnohých západných krajinách potlačiť slobodu prejavu na internete, ruský prezident Vladimír Putin obhajoval počas konferencie slobodu na internete.

Keď sú vodcovia autoritárskych režimov viac pre slobodu než západní vodcovia, je jasné, že máme problém.

Putin povedal na konferencii Ruského fóra pre správu internetu: “Som presvedčený, že by sme mali aj naďalej dodržiavať zásadu slobody internetu, vytvárať podmienky pre širokú výmenu informácií a realizáciu podnikateľských iniciatív a startupov”.

Ruský vodca uviedol, že je dôležité, aby bola sloboda slova na internete vyvážená s obavami boja počítačovej kriminality a s nelegálnym obsahom.

Putinova pozícia je v rozpore s mnohými západnými lídrami, ktorí majú zvýšené obavy kvôli tzv. “Falošným správam” a ľudia sa obávajú, že skončí sloboda prejavu na internete.

Okrem rozšírenia zákazu a zrušenie viacerých disidentských platform v priebehu minulého roka sa na západe tiež zintenzívňuje internetová regulácia zo strany štátu.

Podľa správ sa napríklad Spojené kráľovstvo chystá zaviesť to, čo niektorí označujú za “najtvrdší internetovej zákony na svete,” v mene zastavenie kybernetickej šikany a šírenie “dezinformácií”.

Európska únia tiež nedávno schválila článok 13, ktorý by mohol viesť k zákazom mémov.

V nie príliš vzdialenej budúcnosti, ruský internet, kde napríklad môžete kritizovať transgenderismus bez rizika zatknutie (na rozdiel napríklad od Británie), by mohol byť ďaleko slobodnejší, než kdekoľvek v západnej Európe.

zdroj: svobodnenoviny.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *