Putin varuje, že nacizmus sa vo svete vracia: Oslobodili sme európske krajiny od hnedého moru! - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Putin varuje, že nacizmus sa vo svete vracia: Oslobodili sme európske krajiny od hnedého moru!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Prezident RF Vladimír Putin označil víťazstvo vo Veľkej vlasteneckej vojne za udalosť obrovského významu pre osud celého sveta.

Sľúbil, že krajina si bude vždy pamätať hrdinstvo sovietskeho ľudu, ktorý zostal v najťažšom vojnovom období sám proti nepriateľovi.

V prejave na vojenskej prehliadke pri príležitosti Dňa víťazstva Putin zablahoželal občanom RF k tomuto Dňu “víťazstvo obrovského, historického významu pre osudy celého sveta, k sviatku, ktorý bol, je, a bude pre Rusko a jeho národ posvätný.”

“Je náš podľa práva príbuznosti k tým, ktorí rozdrvili, zlomili, zničili nacizmus, náš podľa práva dedičov generácie víťazov, generácia, ktorú uctievame a na ktorú sme hrdí,” zdôraznil prezident.

“Uctievame vašu statočnosť a silu ducha, sme vďační za nesmrteľný príklad súdržnosti a lásky k vlasti, dokázali ste, že iba spoločne sa dá dosiahnuť zdanlivo nemožného, ​​poraziť neľútostného nepriateľa, ubrániť svoj domov, deti, rodnú krajinu, presláviť na stáročia 9. máj 1945, “obrátil sa Putin k vojnovým veteránom.

“Budeme si vždy pamätať, že tento majestátny hrdinský čin vykonal práve sovietsky ľud, v najťažšej vojnovej dobe, v rozhodujúcich bojoch, ktoré rozhodli o konci boja s fašizmom. Náš národ bol sám na svoje veľmi ťažké, hrdinské a plnej obetí ceste k víťazstvu, bojoval na život a na smrť na všetkých hraniciach, v urputných bojoch na zemi, na mori, na oblohe, “vyhlásil Putin.

“Odpoveďou na vpád nacistických hôrd bol spoločný, hrozivý, neprekonateľný pocit odhodlanosti odraziť útok, urobiť všetko, aby nepriateľ bol rozdrvený, aby zločinci, vrahovia boli neodvratne a spravodlivo potrestaní. Sovietsky ľud splnil tento posvätný sľub, ubránil vlasť a oslobodil európske krajiny od “hnedého moru”, vyniesol nacizmu historický rozsudok, “dodal Putin.

Ruský prezident tiež vyhlásil, že sa mnohé veci z ideológie nacizmu znova pokúšajú vo svete aktivovať.

“Dejiny žiadajú, aby sme urobili závery a vzali si ponaučenie. Bohužiaľ sa však znovu snaia aktivovať mnohé veci z ideológie nacistov, ktorí boli posadnutí šialenou teóriou svojej nadradenosti, A to nielen rôzni radikáli a skupiny svetových teroristov, “povedal prezident.

Poznamenal, že dnes pozorujeme “zhromažďovanie nedobitých katov, ich nasledovníkov, pokusy prepísať dejiny, ospravedlniť zradcu a zločinca, ktorí majú na rukách krv státisícov nevinných ľudí”.