Putin: To spoločné nadšenie z Grety Thunbergovej v OSN nezdieľam - MAGAZÍN 1
Slovensko

Putin: To spoločné nadšenie z Grety Thunbergovej v OSN nezdieľam

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že nezdieľa “spoločné nadšenie” v súvislosti s prejavom v OSN šestnásťročnej švédskej školáčky Grety Thunbergovej, ktorá uviedla, že v boji proti znečisteniu ovzdušia neboli prijaté dostatočné opatrenia.

Prejav prezidenta bol vysielaný na webových stránkach ruského energetického týždňa (REN), kde vystúpil na plenárnom zasadnutí, uviedol ruský denník “Vedomosti”.

“Skutočnosť, že mladí ľudia – mladiství – venujú pozornosť akútnym problémom dneška, vrátane problémov životného prostredia, je správna a veľmi dobrá, určite je potrebné ich podporiť,” uviedol Putin. Ale podľa neho, “keď ich niekto využíva”, stojí to za odsúdenie. Podľa Putina Grete nevysvetlili, že “moderný svet je zložitý a rôznorodý, rýchlo sa rozvíja a ľudia v Afrike alebo v mnohých ázijských krajinách chcú žiť na rovnakej úrovni prosperity ako vo Švédsku.”

“Ako na to? Mali by využívať energiu slnka, ktorej je v Afrike dosť. Vysvetlil ale niekto, čo to stojí? “Spýtal sa prezident. Dodal, že by sa mali podporovať myšlienky súvisiace s rozvojom obnoviteľnej energie, ale na základe reality.

Švédska ekologická aktivistka Thunbergová 23. septembra predniesla emotívny prejav na samite OSN v New Yorku o klíme. Kritizovala svetových vodcov (Angela Merkelová a Emmanuel Macron boli prítomní) za ich neschopnosť vyrovnať sa s environmentálnou krízou. “Sme na pokraji hromadného vyhynutia a všetko, o čom môžete diskutovať, sú peniaze a trvalý ekonomický rast,” povedala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *