Putin: "Donald Trump je talentovaný" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Putin: “Donald Trump je talentovaný”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Celá história ľudstva je spojená s vojenskými konfliktami, ale po objavení jadrových zbraní sa riziko globálnych konfliktov znížilo práve kvôli možným globálnym tragickým následkom pre celé ľudstvo v prípade takéhoto konfliktu medzi jadrovými mocnosťami, uviedol Putin.

Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovore pre Financial Times okrem iného uviedol, že počas rokovaní s americkým lídrom Donaldom Trumpom na summite G-20 v Osake dúfa, že budú konať o dohode o obmedzení strategických útočných zbraní.

“Teraz je na programe zmluva o znižovaní strategických zbraní, START III. Dúfam, že budeme hovoriť s Donaldom, ak sa stretneme v Osake, “cituje ruského prezidenta tlačový servis Kremľa.

Začiatkom júna oznámilo americké ministerstvo zahraničia, že Washington a Moskva naplánovali stretnutia s cieľom diskutovať o otázkach kontroly zbraní.

Putin nazval Trumpa talentovaným mužom

Vladimir Putin v rozhovore tiež povedal, že považuje amerického vodcu Donalda Trumpa za talentovaného človeka, ale zároveň neprijíma mnoho metód hlavy Spojených štátov.

Putin poznamenal, že Trump nie je kariérnym politikom, ale má zvláštny pohľad na svet a víziu záujmov Spojených štátov.

“Neprijímam mnoho z jeho metód, pokiaľ ide o riešenie problémov. Ale viete, čo si myslím? Myslím, že je to talentovaná osoba, “odpovedá Putin redaktorom Financial Times.

Putin tiež poznamenal, že Trump veľmi dobre vie, čo od neho jeho voliči očakávajú.

Putin odpovedal na otázku o možnom nástupcovi

“Bez preháňania vám poviem, že som o tom už premýšľal od roku 2000,” citoval Putina tlačový servis Kremľa.

Putin poznamenal, že situácia sa mení a menia sa aj určité požiadavky na ľudí.

Podľa neho nakoniec musia rozhodnutie urobiť obyvatelia Ruska.

“Nech už súčasný vodca robí bez ohľadu na to, čo robí, posledné slovo je na voličoch, na občanoch Ruskej federácie,” povedal prezident.

V júni 2018 Putin odpovedal na otázku o možnosti výberu nástupcu z novo menovaných guvernérov. Podľa neho sú noví guvernéri “profesionálne pripravení a motivovaní k dosiahnutiu konečného výsledku v práci”. Putin odpovedal, že k objasňujúcej otázke, či bola pre nástupcu medzi guvernérmi vyhlásená “súťaž”, Putin odpovedal, že “život ukáže, kto dosiahol čoho a kto má právo požadovať čo.”

Putin hovoril o práci ruských vojenských poradcov vo Venezuele

V rozhovore pre Financial Times vyhlásil, že Rusko nevedie rokovania s povstalcami ani úradmi vo Venezuele, ako to robia niektorí partneri.

Rusko a Venezuela majú podľa neho zmluvy, v ktorých sa uvádza, že ruská strana by mala vykonávať servis vojenského vybavenia a školiť venezuelských špecialistov.

Zároveň poznamenal, že vo Venezuele nie sú žiadne ruské jednotky, ale boli tu špecialisti a inštruktori.

“A nedávno, podľa môjho názoru, pred týždňom, odišla skupina, naši poradcovia a špecialisti. Po nejakej dobe sa môžu objaviť, “uviedla jeho slová tlačová služba Kremľa.

Podľa neho občas ruské lietadlá tiež lietajú do Venezuely a “zúčastňujú sa školení”.

“Riadime akcie povstalcov, ako to robia naši partneri, alebo riadime akcie prezidenta Madura?” Pýtal sa Putin.

Dodal, že prezident Venezuely Nicolás Maduro sám vedie krajinu.

Putin povedal, čoho Rusko v Sýrii dosiahlo

V rozhovore pre Financial Times povedal Putin, že ruská strana v Sýrii dosiahla viac, než očakával.

“Dosiahli sme ešte viac, než som očakával. Po prvé, veľký počet militantov, ktorí plánovali návrat do Ruska, bol zrušený, hovoríme o niekoľkých tisícoch ľuďoch z Ruska alebo susedných krajín, s ktorými nemáme vízový režim, “citovala ho tlačová služba Kremľa.

Putin tiež poznamenal, že ruská strana docielila stabilizácie v regióne, ktorý je geograficky blízko v Rusku, čo je tiež nesmierne dôležité.

Rusko tak ovplyvnilo zaistenie vlastnej bezpečnosti vnútri krajiny, uviedol prezident.

“Po štvrté: nadviazali sme pomerne dobré obchodné vzťahy so všetkými krajinami regiónu a naša pozícia v regióne Blízkeho východu sa stala stabilnejšia,” povedal Putin.

Putin povedal, že v Rusku už nie sú oligarchovia

Ruský prezident ďalej v rozhovore uviedol, že v Rusku v súčasnosti neexistujú oligarchovia a prakticky neexistujú žiadne veľké spoločnosti, ktoré by využívali akékoľvek vládne preferencie.

“Konečne už nemáme oligarchov,” povedal Putin.

Podľa ruského lídra sú oligarchovia tými, ktorí využívajú svoje kontakty blízke vláde, aby získali super-zisky.

Putin poznamenal, že v Rusku sú veľké súkromné spoločnosti, ale s účasťou štátu.

“Ale také veľké spoločnosti, ktoré využívajú preferencie z kontaktov z úradov, už nepoznám, prakticky nemáme také,” dodal Putin.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Zdroj: kremlin.ru

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *