Slovensko

Psy ušli majiteľovi a ležali na lúke, kde ich odstrelili poľovníci. Odtiahli ich mŕtve za autom pred turistami

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V lyžiarskom stredisku Bučník v Polomke sa udiala smutná udalosť. Poľovníci tu vyskočili z auta, obkľúčili psov a strelili ich do hlavy. Psy podla svedkov mali pokojne ležať na lúke, informuje Plus Jeden Deň.

Má ísť o dva nemecké ovčiaky, ktoré ušli majiteľovi už na začiatku leta. Podla majiteľa aj svedkov tragédie psy boli pokojné a nikomu neubližovali. Poľovníci podla svedkov vyskočili z auta a bez rozmýšľania rovno oboch psov zastrelili. Následne im o zadné nohy zviazali lanom a ťahali ich autom až na miesto, kde ich hodili pod cestu a zamaskovali konármi. Takto ich našli ich majitelia.

Viacerí svedkovia nechápali zásah poľovníkov, pretože psy boli pokojné a priateľské. To isté podľa zdroja blízkeho polícii tvrdia aj zamestnanci neďalekej reštaurácie.