Slovensko

Prvý úraz Lučanského sa podľa Kotlebu ani len omylom nedá považovať za pokus o samovraždu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS Marian Kotleba priniesol zaujímavé informácie zo zasadnutia komisie, ktorá vyšetruje smrť Milana Lučanského. Podľa Kotlebu na základe zistených informácii, môže vylúčiť, že by zranenie z 9.decembra 2020 bolo spôsobené pokusom o samovraždu.

„Akurát sme skončili zasadnutie komisie k prípadu generála Lučanského vo väzenskej nemocnici v Trenčíne. Dozvedeli sme sa dosť zaujímavých informácií, ktoré však nemôžem konkretizovať. Môžem však povedať, že na základe dnešných objektivizovaných informácií vylučujem možnosť, že zranenie generála Lučanského, zistené 9.12. vo väznici v Prešove, bolo spôsobené pokusom o samovraždu. Presný mechanizmus zranenia sa stále hľadá, ale pokus o samovraždu bol v tomto prípade jednoducho vylúčený. Som zvedavý, čo sa dozvieme vo väznici v Prešove. Avšak z dôvodu pozitívneho testu jedného člena komisie – poslanca NR SR – sa zajtrajšia plánovaná návšteva v Prešove odložila na neurčito.“ píše Kotleba.