Progresívne Slovensko: "Nebojíme sa postaviť putinovskej propagande a budeme si strážiť hodnoty liberálnej demokracie" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Progresívne Slovensko: “Nebojíme sa postaviť putinovskej propagande a budeme si strážiť hodnoty liberálnej demokracie”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Členovia a sympatizanti mimoparlamentnej opozičnej strany Progresívne Slovensko (PS) sa zúčastnili oficiálnych osláv 100. výročia úmrtia Milana Rastislava Štefánika, kde za prítomnosť ruského motorkárkseho spolku Noční vlci reagovali mávaním vlajkami Európskej únie a Ukrajiny.

Progresívci sa na sociálnej sieti pochválili fotografiou s vlajkami EÚ a Ukrajiny, pričom ani jeden z nich nemal v ruke slovenskú vlajku. V popredí pri tom stál Michal Simečka, kandidát za PS do europarlamentu či poslanec za SaS Ondrej Dostál.

“Ukrajinci sa chceli a chcú stále dostať tam, kde sme teraz my – do Európskej únie. Zaplatili za to vojnou, v ktorej bolo zabitých viac ako 10 000 ľudí a množstvo ďalších trpí na okupovaných územiach. Na začiatku vojny bol prítomný motorkársky gang Noční vlci, ktorý prišiel aj na Slovensko,” uviedlo hnutie PS.

Počas osláv storočnice M. R. Štefánika tak na Nočných Vlkov Progresívne Slovensko reagovalo mávaním vlajok EÚ a Ukrajiny. “Ukázali sme im, že tu sa nebojíme postaviť putinovskej propagande a budeme si strážiť naše hodnoty liberálnej demokracie.”

Príspevok PS vyvolal rôznorodé reakcie používateľov sociálnej sieti. Roman napríklad uviedol: “Tieto trápne vystúpenia PS, len dokazujú ako si vedia uctiť pamiatku padlých vojakov v boji proti fašizmu. Spájajú oslobodenie s vojnou v Donbase a vstupom Ukrajiny do EÚ, kde Porošenko vyhlásil Banderovcov, ktorí bojovali po boku Hitlera a vraždili slovanské národy za vojnových veteránov! Čo ešte môžme čakať od politických strán, aby sa takto trápne zviditelňovali.”

Jaroslav pokračoval: “Ukrajinci urobili chybu, že si dali Američanmi a západom zorganizovať na svojom území prevrat a následne rozkradnúť celú republiku. Teraz sa chcú dostať k zlodejom do spoločenstva. Keď si už domáca politická scéna nedokáže uctiť padlých ruských vojakov (keby boli americkí, to by bolo iné, všakže), tak nech aspoň nerobia zo seba hlupákov a nerobia europsko-diktátorsku propagandu, keď si pamiatku padlých hrdinov príde uctiť niekto iný. Ste obyčajní PS divadelníci.”

zdroj: HlavnéSprávy.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *