Slovensko

Pročko sa schoval za policajtov a dostal od ľudí totálny náklad: Ty sráč jeden! Ty odpad! (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pred parlamentom sa koná protest lesníkov proti reforme národných parkov. Pred budovou Národnej rady sa stretli stovky občanov, ktorých stráži niekoľko policajtov.

V dave medzi lesníkmi môžeme vidieť aj opozičných poslancov z Kotlebovej ĽSNS, ktorí prišli protestujúcich podporiť.

Pred parlamentom sa objavil ja poslanec Jozef Pročko, ktorí si začal lesníkov natáčať. Tí mu kričali, že bez policajtov by sa to neodvážil. Padli aj slová ako „sráč“ či to, že by mu povedali aj viac, ale nechcú sa znížiť na jeho úroveň. Iní mu zase kričali, že je najväčší odpad.

V týchto dňoch prerokováva NR SR poslanecký návrh skupiny poslancov NR SR za OĽANO na novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny. Poslancami navrhované zmeny sú však nielen novelou zákona o ochrane prírody, ale zásadne menia správu štátnych pozemkov v národných parkoch. Tieto majú prejsť spod správy Lesov SR a SPF pod správu novozriadených organizácií riadených MŽP SR a výrazne obmedzujú, resp. celkom odnímajú súkromným vlastníkom lesov a ostatných pozemkov ich právo užívať tieto pozemky a vykonávať na nich práva vlastníka vrátane výkonu práva poľovníctva.

Pre súkromných vlastníkov a pre poľovníkov prináša novelizovaná novela zásadnú zmenu v tom, že sa má výrazne rozšíriť rozsah tzv. bezzásahových území, teda území v 5 stupni ochrany a ich ochranných pásiem, kde zákon zakazuje akúkoľvek činnosť, vrátane ťažby palivového dreva súkromnými vlastníkmi lesov, či výkon práva poľovníctva. Teda praktické vyvlastnenie, avšak samozrejme ako aj doposiaľ, bez akejkoľvek kompenzácie.

One Reply to “Pročko sa schoval za policajtov a dostal od ľudí totálny náklad: Ty sráč jeden! Ty odpad! (Video)”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *