Prípadné následky vakcíny odškodní štát, tvrdí minister zdravotníctva

Vakcína proti koronavírusu vznikla za menej ako rok a v ľuďoch zanecháva otázniky. Väčšie percento sa nechce dať zaočkovať.

Vláda však tvrdí, že očkovanie bude dobrovoľné a ľudí budú presviedčať obrovskou kampaňou. Premiér Igor Matovič hovoril aj o výhodách, pre tých, ktorí sa dajú zaočkovať, ako napríklad nenosenie rúšok. Premiér dokonca tvrdil, že počul hlasy z EÚ, že krajiny nepustia na svoje územie ľudí, ktorí nebudú zaočkovaní, alebo nebudú mať aktuálny negatívny PCR test.

TV Markíza od ministra zdravotníctva Mareka Krajčího zistila, že by prípadné následky vakcíny odškodňoval štát

„Musíme v tomto dôverovať tomu pokroku vo vede, ktorý tu je, ale aj faktu, že riziko za očkovanie bude niesť štát, nie samotná farmaceutická firma,“ povedal. Ako by takéto odškodňovanie občanov ale prebiehalo, upresniť zatiaľ nevedel.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353