Primátor nariadil v meste povinné očkovanie. Okamžite ho musia strážiť policajti a ľudia ho chcú zabiť - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Primátor nariadil v meste povinné očkovanie. Okamžite ho musia strážiť policajti a ľudia ho chcú zabiť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Primátor mesta, ktorý je aj lekárom, sa rozhodol, že zavedie povinné očkovanie obyvateľov. Spustila na neho obrovská vlna kritiky, musel si vymazať sociálnej sieti, vyhrážajú sa mu a pridelili mi ochranku.

Roman Szełemej je primátorom poľského 120-tisícového mesta Wałbrzych a nariadil, aby sa zaočkovali všetky osoby staršie ako 18 rokov.  „Obyvatelia mesta Wałbrzych starší ako 18 rokov a ďalších občanov starších ako 18 rokov, ktorí vo Wałbrzychu nebývajú, ale na jeho území pracujú, sa zavádza povinnosť očkovania proti COVID-19,“ píše sa v uznesení mesta. 

Toto rozhodnutie prijalo mesta ešte koncom apríla. Primátorovi mesta Romanovi Szełemejovi, prichádzajú dokonca vyhrážky smrťou a pred jeho domom sa konajú obrovské protesty. Mnohí ho prezývajú ,,doktor Mengele”. Musela mu byť preto pridelená policajná ochrana. 

Vyhrážkam čelí aj samotný magistrát mesta. Prípadné sankcie proti ľudom, ktorí sa zaočkovať nedajú, sa v uznesení nespomínajú. 

Primátor Szełemej je lekárom – kardiológom a tvrdí, že očkovanie je to jediné, čo nás ochráni pred smrťou v dôsledku koronavírusu.