Slovensko

Prieskum: Kotleba obrovsky narástol! Maďari na hrane. AKO zverejnila nový prieskum

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slabnúci, hoci stále víťazný Smer-SD vidí aktuálny prieskum, ktorý zverejnila agentúra AKO. Strana Roberta Fica by v ňom získala 19,1 percenta, teda o takmer percento menej ako v aprílovom prieskume. Druhí by skončili výrazne posilnení kotlebovci, ktorí by získali 13,9 percenta preferencií.

ĽSNS získala v aprílovom prieskume 11,5 percenta, ide teda o vzostup o vyše dva percentuálne body. Podľa HN ide o historické maximum strany. Na treťom mieste sa umiestnila koalícia Progresívneho Slovenska a Spolu so ziskom 13,7 percenta, štvrtí by skončili liberáli zo SaS s 13,1-percentnou podporou.

Nasledujú Sme rodina (8,3%), SNS (8,0%), KDH (6,6%) a Most-Híd, ktorý by získal minimálnu, päťpercentnú podporu, potrebnú na vstup do parlamentu.

Agentúra AKO uskutočnila prieskum v dňoch 29.4. až 6.5. formou telefonického dopytovania. Výberovú reprezentatívnu vzorku tvorilo 1000 respondentov. Otázka znela: „Ak by sa parlamentné voľby do NR SR konali najbližší víkend, ktorej politickej strane by ste dali Váš hlas? Prečítam vám ich v náhodnom poradí.“

zdroj: TA3 / AKO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *