adplus-dvertising

Prešpekulovaní migranti si cez hranice v Maďarsku vykopali 36 metrový tunel!

V piatok maďarská polícia oznámila, že objavili dva tunely, ktoré využívali migranti k ilegálnym prienikom zo Srbska do Maďarska.

Polícia uviedla, že u južných dedín Ásotthalom a Csikeria našla dva tunely. A v Astohalom zatkli 44 migrantov, o ktorých sú presvedčení, že sa do krajiny preplazili týmito priechodmi, informuje Daily Mail.

„Polícia tentoraz našla dva ručne vykopané tunely bez podporných konštrukcií, čo ohrozuje životy tých, ktorí ich používajú,“ uvádza sa v policajnom vyhlásení.

Policajný plukovník Jeno -Szilassi-Horvath uviedol, že do týchto nelegálnych akcii boli zapojení aj srbskí občania, ktorí boli zatknutí spolu s migrantami.

Tunel u maďarskej dediny Ásotthalom bol až 36 metrov dlhý, 50cm široký, 60 cm vysoký a vykopaný v hĺbke až 6 metrov (niekde aj nižšie) pod povrchom zeme. V týchto tuneloch však neboli žiadne podporné konštrukcie (trámy), ktoré by zabránili jeho zrúteniu, čo je pri takej dĺžke extrémne nebezpečné.

Ďalší tunel pri dedine Csikeria bol dlhý 22 metrov. Úrady tvrdia, že tento tunel však nikto nepoužil.

Policajný plukovník Horvath povedal pre média, že na hraniciach nasadili drony so skenermi, ktoré monitorujú ďalšie tunely na hraniciach medzi Maďarskom a Srbskom.

V posledných mesiacoch stúpa počet migrantov, ktorí sa chcú dostať do Európy cez Srbsko či Maďarsko. V porovnaní s minulým rokom je to aj 1000% navýšenie zadržaných osôb.

Tento rok sa do Maďarska snažilo nelegálne vstúpiť celkom 11 808 migrantov z toho 2 418 len tento mesiac, čo znamená, že migračná kríza naberá nové obrátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.