Prepadák! Štát chcel využiť návštevu pápeža na väčšiu zaočkovanosť. Prihlásilo sa tragicky málo ľudí - MAGAZÍN 1
Slovensko

Prepadák! Štát chcel využiť návštevu pápeža na väčšiu zaočkovanosť. Prihlásilo sa tragicky málo ľudí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovensko má do dnešného dňa plnou dávkou vakcíny zaočkovaných len 38,8% populácie. Vláda očakávala, že očkovacou lotériou donúti viac ľudí, aby sa dali zaočkovať. Nestalo sa tak a číslo očkovaných vôbec prudko nestúplo.

Návštevu pápeža Františka sa tiež rozhodli využiť na väčšiu zaočkovanosť a štát sa rozhodol, že na jeho privítanie môžu ísť len zaočkovaní Slováci. A to je katastrofa… Kým na návštevy predošlého pápeža prišlo aj pól milióna ľudí, dnes sa zaregistrovalo len 20-tisíc, čo je v porovnaní úplne katastrofálne číslo.

Niektorí Slováci sa rozhodli, že pápeža navštívia v Maďarsku, kde nie je potrebné byť pri jeho privítaní očkovaný.

“Počas uplynulého týždňa boli k dispozícii viaceré miesta, kde sa mohli ľudia bez registrácie zaočkovať aj jednodávkovou vakcínou, aby dosiahli včas imunitu a mohli sa stretnúť s pápežom Františkom. Túto možnosť využilo 4 600 ľudí – motivácia k očkovaniu sa teda výrazne nezvýšila.” píšu Správy RTVS.