Povinné očkovanie občanov? V Poľsku to nie je možné, vyhlásil prezident krajiny - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Povinné očkovanie občanov? V Poľsku to nie je možné, vyhlásil prezident krajiny

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

“Vzhľadom k tomu, že poznám prístup svojich krajanov a ich vzťah k slobode, neviem si predstaviť, že by v Poľsku mohlo byť zavedené povinné očkovanie proti COVIDu-19,” povedal prezident Andrzej Duda v Budapešti počas summitov predsedov Visegrádskej skupiny.

Počas tlačovej konferencie sa poľského prezidenta opýtali na možné zavedenie povinného očkovania proti COVIDu-19 v Poľsku.

„Nedokážem si predstaviť, že by moji krajania boli nútení k očkovaniu,“ odpovedal prezident a dodal, že „pozná prístup svojich krajanov a ich vzťah k slobode“.

“Nalieham na vás, aby ste sa očkovali, aby ste k tomu pristupovali čo najcitlivejšie, s ohľadom na všetky za a proti,” poznamenal prezident.

Duda vypočítal, že „cez 90 percent ľudí, ktorí potrebujú hospitalizáciu v súvislosti s ochorením COVID-19, sú ľudia, ktorí neboli očkovaní.“ – U tých, ktorí boli očkovaní a ochoreli v súvislosti s koronavírusom, to vyzeralo ako ľahká chrípka – dodal prezident.

Medzitým povedal, „u ľudí, ktorí neboli očkovaní, sú účinky (COVID-19) často veľmi vážne, tragické.“

„Nalieham na všetkých, aby sa nechali očkovať,“ uzavrel a zároveň zopakoval, že si nedokáže predstaviť, že by Poliaci mohli byť nútení očkovať sa proti COVID-19.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *