Poslanci rozhodli a zvolili si generálneho prokurátora. Hlasovali za neho aj všetci Kotlebovci

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky si zvolili generálnej prokurátora.

Stal sa ním podľa informácii Denníka N Maroš Žilinka. Generálnym prokurátorom sa stane až vtedy, keď ho vymenuje prezidentka Zuzana Čaputová. Dostal 132 hlasov, hlasovalo 147 poslancov.

Voľba bola verejná, poslanci volili hlasovacími lístkami. Výsledky ohlásili v pléne po zrátaní hlasov. Na zvolenie kandidáta bola potrebná nadpolovičná väčšina prítomných poslancov.

Tomáš Honz dostal 15 hlasov, všetci ostatní kandidáti nedostali ani jeden hlas – vrátane Juraja Klimenta, ktorý mal podporu premiéra Igora Matoviča.

Za nového generálneho prokurátora hlasovali všetci Kotlebovci, aj celý klub Sme Rodina. Okrem jedného poslanca hlasovali aj kluby SMER či OĽANO za Maroša Žilinku. V klube SaS za neho hlasovali 9 poslanci a 4 boli proti.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353