Poslanci odmietli hlasovať za zmenu názvu ulice Dr.Tisa. Teraz ich obvinila NAKA - MAGAZÍN 1
Slovensko

Poslanci odmietli hlasovať za zmenu názvu ulice Dr.Tisa. Teraz ich obvinila NAKA

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V obci Varín navrhla miestna poslankyňa zmeniť názov ulice, ktorá nesie meno Dr. Jozefa Tisa. Poslanci však za zmenu nehlasovali a tak sa poslankyňa Lenka Ticháková rozhodla, že na nich podá trestné oznámenie. Dnes sa prípadom už zaoberá NAKA a desiati poslanci sú obvinení.

Portál zilina.sp21.sk oslovil aj jednu z obvinených poslankýň Lenku Milovú a tá im zaslala stanovisko za všetkých obvinených poslancov:

„Dobrý deň, na základe oslovenia všetkých dotknutých obvinených poslancov vydávame týmto nasledujúce spoločné stanovisko:

  • vyšetrovateľ NAKA obvinil 10 z 11 poslancov OZ vo Varíne z prečinu podľa § 422 ods.1 Trestného zákona – z prejavu sympatie k skupine, hnutiu alebo ideológii smerujúcej k potlačeniu základných ľudských práv a slobôd.
  • s uvedeným obvinením zásadne nesúhlasíme, necítime sa byť vinní z obvinenia, ktoré sa nám kladie za vinu. Zároveň podotýkame, že každý z nás vedie bezúhonný rodinný život a svoj mandát poslanca OZ vykonávame zodpovedne, v súlade s platnou legislatívou a v prospech občanov obce.
  • všetci obvinení poslanci využili právo na podanie riadneho opravného prostriedku a v zákonnej lehote podali sťažnosť proti vzneseniu obvinenia.
  • vzhľadom k prebiehajúcemu vyšetrovaniu v tejto chvíli nebudeme poskytovať žiadne ďalšie informácie, tieto budú médiám poskytnuté včas právnym zástupcom obvinených.“

S otázkami sa portál obrátili aj na Lenku Tichákovú. “Nakoľko nemám žiadne informácie ohľadom vyjadrenia a konania NAKY nemôžem sa k tejto téme vyjadriť,” uviedla pre Spravodajský portál 21.

Tá sa nedávno pre Žilinský večerník vyjadrila takto: „Svoj návrh na premenovanie Tisovej ulice som podala v máji 2021. Na mimoriadnom zastupiteľstve väčšina poslancov odmietla moje uznesenie a zahlasovali za uznesenie, ktoré vypracoval právnik, kde zobrali na vedomie môj návrh, odborné stanoviská Historického ústavu SAV a Ústavu pamäti národa…ale zároveň nesúhlasili s mojim konštatovaním, že ulica Dr. Jozefa Tisu je v rozpore so zákonmi.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *