Posielame vojakov na ruské hranice! Kotlebovci hlasovali proti spolu s Ľubošom Blahom - MAGAZÍN 1
Slovensko

Posielame vojakov na ruské hranice! Kotlebovci hlasovali proti spolu s Ľubošom Blahom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanci odhlasovali zaslanie našich vojakov v rámci akcie NATO do krajín susediacich s Ruskom.

Slovenskí vojaci budú naďalej súčasťou Posilnenej predsunutej prítomnosti NATO do Lotyšskej, Litovskej, Estónskej a Poľskej republiky. Poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok vyslovili súhlas s návrhom Ministerstva obrany (MO) SR. Vyslanie vojakov má podľa rezortu obrany demonštrovať jednotu NATO či zabezpečenie interoperability a vycvičenosť ozbrojených síl.

Za vyslanie vojakov hlasovali všetci prítomní koaliční poslanci okrem Ľuboša Blahu. Z opozície proti hlasovala strana ĽSNS. Poslanci strany Sme rodina sa zdržali.

Prekvapením hlasovania pre mnohých (okrem hlasovania niektorých koaličných poslancov) je určite poslanec Miroslav Beblavý, ktorý tiež hlasoval proti.

Milan Mazurek kritizoval v parlamente falošnú politiku Andreja Danka, ktorý sa klania v Moskve a následne jeho minister obrany posiela našich vojakov provokovať na ruské hranice. Andrej Danko tento tlak nezvládol a ako predseda parlamentu dal technikom vypnúť mikrofón Mazureka, aby ho umlčal.

Kompletné hlasovanie si môžete pozrieť tu.

zdroj: hlavnespravy.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *